Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI

На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#1 2007-11-29 16:13:37

Юрій Савельєв
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-22

Покращення організаційно-технічної бази олімпіади

Вітання!
Хоч я і не приймаю участі в олімпіаді, але вболіваю за досягнення моєї школи і слідкую за розвитком подій. Пропоную мою конструктивну критику щодо технічно-організаційних аспектів проведення олімпіади.
Основна думка: поточний рівень та якість веб-сторінки і системи перевірки вирішень задач не відповідають бажаному та існуючому статусу цієї мережевої олімпіади, зважаючи на дійсно вагоме місце яке вона посідає останні роки. Окрім цього, недоліки системи в її теперішній формі створюють чисельні проблемки як для учасників так і, гадаю, для організаторів.
Заходи для покращення ситуації:

1. Розділити веб-сторінку з організаційною і додатковою інформацією і веб-середовище реєстрації учасників і результатів та перевірки задач (відтепер СРП - середовище реєстрації та перевірки). Тобто на веб-сторінці зацікавлені можуть: переглядати новини, інформацію про поточну та минулі олімпіади, переглядати умови задач, спілкуватися на електроній конференції („форум“). Якщо зацікавлені хочуть приймати участь в олімпіаді, то тоді реєстрація і т.д. відбувається в СРП (а не через електроні листи в яких треба заповнювати якісь незрозумілі поля, чомусь англійською мовою, навіть якщо англомовних учасників зовсім немає). Докладніше про це пізніше.

2. Покращити/змінити сторінку олімпіади. Існуюча сторінка неякісна, дуже хаотична, просто негарна, не відповідає стандартам, погано розроблена і взагалі, викликає таке саме враження, як робота виконана школярами. Сторінка кращої якості дасть краще враження про вискоий рівень організації усього заходу, його постійності, статусу та намірів організаторів.

3. Переробити СРП. Існуюча система просто, вибачте, примітивна.

3.1 З точки зору учасників:
   реєстрація не через ел. пошту, а через веб-форму зручніша, дозволяє зменшити кількість помилок, є більш централізованою і є хорошим підґрунттям автоматизації адміністрації учасників;
   бажано (ба навіть необхідно) мати спрощений і зручніший механізм надсилання вирішень задач без необхідності введення значень, таких як назва задачі, код мови програмування, код учасника та іншої жахливої плутанини;
   можливість (як і зараз, здається) надсилати випробувальні та остаточні варіанти вирішень задач;
   перегляд своїх результатів, журналу надісланих вирішень і т.д.

Наголос я ставлю на те, що еталонні умови задач завжди розміщено в СРП і надсилання вирішення задачі відбувається в наступній послідовності (приблизно):

користувач
1. входить в середовище
2. обирає захід (про це далі)
3. обирає задачу
4. натискає кнопку (або щось таке) „надіслати вирішення“ і обирає файл(и), після чого СРП приймає файли і робить свою справу

3.2 З точки зору організаторів і журі:
   розподіл/додавання заходів в середовищі, наприклад „Олімпіада 2008 року“;
   додавання задач до заходів — учасники мають доступ до еталонних умов і відпадає необхідність пересилань через ел. пошту, що багато разів викликало проблеми з деякими поштовими службами; доступ до задач таким чином централізується; як вже було зазначено, учасники надсилають розв’язки до конкретних задач обираючи їх в СРП, яка автоматично визначає мову програмування і реагує відповідно;
   визначення методів та технічних умов перевірки задач зручним методом, стосується середовищ трансляторів, файлів вводу та виводу, часових обмежень і т.д.;
   перегляд результатів перевірки розв’язків, генерування звітів, статистик;
   автоматичне допущення учасників до нуступного туру в залежності від кількості балів, тощо;
   ...

3.3. З точки зору архітектури СРП
   веб-середовище;
   Пітон — просто чудово, але не використовувати CGI;
   модульність (нові мови програмування, нові види статистики і т.д.);
   відповідність стандартам W3C;
   використання сучасних методів побудови веб-„програм“, т.я. Ajax, XML і т.д., те саме для сторінки олімпіади;
   багатомовність (йдеться про природні, а не формальні мови).

Останні зауваження щодо СРП. Такі системи вже існують і однією з них я багато разів користувався і досі користуюся під час мого навчання. Викладачі предметів можуть додавати в систему свої предмети (заходи) і об’єкти роботи студентів (задачі). Такими об’єктами можуть бути завдання по програмуванню, завдання по написанню статті і таке інше. Потім студенти здають свої роботи і в залежності від типу об’єкту роботи та відповідної перевірки система одразу видає результат. У випадку з програмами (задачами) система автоматично їх перевіряє, у випадку із статтями система відсилає їх на особисту ел. адресу викладача (або щось інше, систему можна „запрограмувати“). Конкретна система з якою я працював під час навчання на першому і другому курсах могла, наприклад, не лише перевіряти вірність розв’язків, але й аналізувати надіслані рішення задач і з дуже великою вирогідністю визначати, що студенти С1 і С2 мають дуже схожі програми (тобто хтось у когось переписав), навіть якщо змінити назви змінних і т.д.

Заохочую усіх зацікавлених відповідати, висувати свої пропозиції та обговорювати.

Відредаговано Юрій Савельєв (2007-11-29 16:28:13)

Поза форумом

#2 2007-11-29 17:46:47

reiten
журі
Зареєстрований: 2005-10-16

Re: Покращення організаційно-технічної бази олімпіади

Критиковать легко.
А вот желающих это на самом деле делать что-то не наблюдается.

По поводу того, что систему можно улучшить - тоже согласен.

А вот дальше - наполеоновские планы.
Не понимаю, чем Вам ну угодил CGI? И вообще не понимаю, чего затачиваться под моду? Если сейчас в моде Ajax + XML это ведь не значит, что надо писать все на нем. Я могу с уверенностью сказать, что традиционные средства веб-программирования для создания систем проведения олимпиад мало пригодны - необходимо решать много проблем, которые относятся к системному , а не к веб. И вообще, какая участникам соревнования разница, какова архитектура системы???

И дальше... Речь идет о системе проведения олимпиад, а не о программе на все случаи жизни. Попытка добавить хотя бы половину того, что Вы перечислили наверняка приведет к появлению громоздкой и неудобной в использовании системы.
Ну а про анализ решений я вообще молчу. Сделать такой анализ просто напросто невозможно. По крайней мере сделать так, чтобы он давал более-менее объективный результат.

"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

#3 2007-11-29 18:15:36

Юрій Савельєв
Новий користувач

З усією повагою як до співбесідника, рейтен, ваша реакція — стислий виклад відсталості прикладного програмування на Україні, незважаючи на те, як добре б ми не вміли вирішувати задачі на олімпіадах. Або просто недостатній досвід в таких питаннях (не знаю, хто ви і яка у вас професійна підготовка, нічого особистого). І мені дійсно боляче це писати, але повірте мені, я маю деяку уяву про стан інформатики, як науки (не на шкільному рівні) і як економічної галузі, в світі. Але зосередимося на нашій темі.

Ці „наполеоновські плани“ вже давно втілено в подібних системах, звісно (і нажаль), неукраїнського виробництва. Одна така система, про яку я писав, зветься PEACH і використовується в закладі де я навчаюся (теж на Пітоні, доречі). Нажаль, доступ до неї мають лише студенти і працівники закладу. Систему написали 2 людини — один (1) викладач і один (1) інженер-програміст, який працює на факультеті. Це аж ніяк не чисельність наполеонівської армії.

Конкретні відповіді.
CGI дуже повільний, непотрібно сильно завантажує сервер. Є і інші недоліки, але вони вторинні.
Справа не в модах. Треба розрізняти поняття „мода“ і „об’єктивний розвиток“. Справа в тому, що є таке поняття як прогрес, який дає об’єктивно кращі результати, ніж попередні досягнення. В даному випадку Ajax, ...... (а то були лише приклади, я мав на увазі, що перш ніж щось робити, завжди треба дослідити новітні методи, чи може ходити з факелами і відлякувати хвороби вогнем?) дають кращі результати, ніж їх відсутність. Ваш аргумент, одночасно, має форму „Навіщо його використовувати? Лише тому, що воно існує і зараз на це мода?“. Ні, саме тому, що комбінація нових засобів і дозволяє вирішити (у будь-якому випадку легше вирішити) проблеми, які ви маєте на увазі.

Учасникам може, безпосередньо, і немає різниці (хоча це лише так здається). А насправді різниця завжди є. Дійсно, яка різниця, що щоб купити квиток на залізничному вокзалі в Вінниці мені потрібно стояти 1,5 години в черзі, а щоб купити квиток в, скажімо, Амстердамі мені потрібна 1 хвилина? Розумієте аналогію? Якість будь-якої системи є вирішальною для роботи з нею користувачів.

Далі. Я теж не веду мову, про „програму на всі випадки життя“. Чому ви не можете впізнати в моєму описі систему, яка конкретно вирішує організаційні питання олімпіади? Є задачі, потрібно їх автоматично перевіряти. З часом, можуть додаватися нові мови програмування, отже система має надавати можливість налаштування на такі ситуації (наприклад, за допомогою „скриптів“). І так далі. Властивості системи безпосередньо виводяться з практичного і технічного завдання. Я навів конкретний приклад існуючої системи, яка використовуєтся як для навчання (автоматичної перевірки розв’язків задач, прийняття інших типів завдань), так і для проведення олімпіад і в цій ролі ця система теж використовувалася. Існують інформаційні системи і програми складніші за цю на багато порядків, але це не зменшує їх необхідність і не відлякує інженерів (проте, схоже зменшує в ваших очах і відлякує теж). Окрім того, пропонована мною система ніколи не буде такою складною і громіздкою, як вам здається.

Про аналіз ви дуже впевненно висловлюєтеся. Я не кажу, що той аналіз творить дива, але „неможливо“, це дуже сильне висловлювання. Можливо, ще й чудово можливо. Тим не менш, я це не вигадав і не цитую фантастичну літературу, я лише переказую те що є.

Відредаговано Юрій Савельєв (2007-11-29 19:15:37)

Поза форумом

#4 2007-11-29 18:46:45

Юрій Савельєв
Новий користувач

Ось, подивіться хоча б на початкову сторінку попередньої версії, почитайте, деяке уявлення можна отримати:

http://peach.win.tue.nl/2/

Цитата:

PEACH is a system for

* collecting and grading solutions to (programming) assignments,
    * providing feedback on submitted solutions, and
    * maintaining a database with all results.

To use PEACH, you first need to register and join a group. After registering, you can login, join a group, submit solutions, and view your submissions and their results.

Відредаговано Юрій Савельєв (2007-11-29 18:47:50)

Поза форумом

#5 2007-11-29 19:30:25

Журі_Пасіхов
Гість

Доброго дня, пане Юрію!

Юрій Савельєв написав:

Вітання!
Хоч я і не приймаю участі в олімпіаді, але вболіваю за досягнення моєї школи і слідкую за розвитком подій.

Ми Вас пам'ятаємо, тішить, що і Ви вас не забули :-)

Юрій Савельєв написав:

Пропоную мою конструктивну критику щодо технічно-організаційних аспектів проведення олімпіади.
Основна думка: поточний рівень та якість веб-сторінки і системи перевірки вирішень задач не відповідають бажаному та існуючому статусу цієї мережевої олімпіади, зважаючи на дійсно вагоме місце яке вона посідає останні роки. Окрім цього, недоліки системи в її теперішній формі створюють чисельні проблемки як для учасників так і, гадаю, для організаторів.
Заходи для покращення ситуації:

1. Розділити веб-сторінку з організаційною і додатковою інформацією і веб-середовище реєстрації учасників і результатів та перевірки задач (відтепер СРП - середовище реєстрації та перевірки). Тобто на веб-сторінці зацікавлені можуть: переглядати новини, інформацію про поточну та минулі олімпіади, переглядати умови задач, спілкуватися на електроній конференції („форум“). Якщо зацікавлені хочуть приймати участь в олімпіаді, то тоді реєстрація і т.д. відбувається в СРП (а не через електроні листи в яких треба заповнювати якісь незрозумілі поля, чомусь англійською мовою, навіть якщо англомовних учасників зовсім немає). Докладніше про це пізніше.

Я, як людина причетна до створення системи, хочу вам заперечити

1. СРП (в вашій термінології) давно відділена, навідь фізично, від інформаційного контенту ("сторінки").

2. Давно існує реєстрація через веб-форму (можете зареєструватися). Реєстрація листом теж існує, інколи це буває зручніше.

Юрій Савельєв написав:

2. Покращити/змінити сторінку олімпіади. Існуюча сторінка неякісна, дуже хаотична, просто негарна, не відповідає стандартам, погано розроблена і взагалі, викликає таке саме враження, як робота виконана школярами. Сторінка кращої якості дасть краще враження про вискоий рівень організації усього заходу, його постійності, статусу та намірів організаторів.

Все саме так.  Робота виконана школярами та їх учителем, дизайн ще 1999 року. Виконана повністю на громадських засадах. До речі, всі роботи по прведенню олімпіади та її супроводу, розробці завдвнь, та  СРП,  етс... всі роки ведуться НЕВЕЛИКОЮ групою ентузіастів саме НА ГРОМАДСЬКИХ ЗАСАДАХ, безкоштовно, без спонсорів і фінансування. 
Державі спасибі - не ДУЖЕ заважає, ба з 2002 року надала офіційний статус, довіряють sad, але РЕГУЛЯРНО контролюють...smile

Зараз ведеться реконструкція, створюється нова версія, буде запущена після завершення NetOI-2007. Але стиль (палітра, етс... буде збережено, як данину історіїї проекту.   Якщо у вас є змога і бажання сприяти поновленню не лише порадами, будемо ЩИРО вдячні.

Юрій Савельєв написав:

3. Переробити СРП. Існуюча система просто, вибачте, примітивна.

3.1 З точки зору учасників:
   реєстрація не через ел. пошту, а через веб-форму зручніша, дозволяє зменшити кількість помилок, є більш централізованою і є хорошим підґрунттям автоматизації адміністрації учасників;
   бажано (ба навіть необхідно) мати спрощений і зручніший механізм надсилання вирішень задач без необхідності введення значень, таких як назва задачі, код мови програмування, код учасника та іншої жахливої плутанини;
   можливість (як і зараз, здається) надсилати випробувальні та остаточні варіанти вирішень задач;
   перегляд своїх результатів, журналу надісланих вирішень і т.д.

практично все це реалізовано - придивіться.... А щодо примітивності.... Я ще років 7 тому пропонував критикам:"Роби з нами, роби як ми. роби КРАЩЕ нас" ( була така дитяча телепередача в радянські часи...). Поки що кращої системи проведення олімпіад школярів в українському Інтрнет-просторі не з'явилося...

Юрій Савельєв написав:

3.3. З точки зору архітектури СРП
   веб-середовище;
   Пітон — просто чудово, але не використовувати CGI;
   модульність (нові мови програмування, нові види статистики і т.д.);
   відповідність стандартам W3C;
   використання сучасних методів побудови веб-„програм“, т.я. Ajax, XML і т.д., те саме для сторінки олімпіади;
   багатомовність (йдеться про природні, а не формальні мови).

Все це дискусійно. Наприклад про "природні" та "неприродні" мови... Ми зробили, як могли і на чому могли.
Ідеологія ж учнівських олімпіад нами витримана ПОВНІСТЮ.

ЗВИЧАЙНО, ІСНУЮТЬ ЗНАЧНО КРАЩІ СИСТЕМИ. АЛЕ ВАМ ВІДОМО НЕ ГІРШЕ ЗА МЕНЕ, СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЇХ РОЗРОБКА, І ФАХІВЦІ ЯКОГО РІВНЯ ЇХ РОЗРОБЛЯЮТЬ. МИ - Ш_К_О_Л_А, ми - учителі. Нам потрібна така система, олімпіада, бо бажаємо навчити дітей програмуванню. Її не було. А зараз (і вже давно) є.

ЯКЩО ЗНАЙДЕТЬСЯ ЛЮДИНА (КОМПАНІЯ) ЯКА ВІДЧУЄ ПОТРЕБУ ЗРОБИТИ (І ЗРОБИТЬ!) КРАЩУ СИСТЕМУ ДЛЯ NetOI, МИ БУДЕМО ЩИРО РАДІТИ...І КОРИСТУВАТИСЯ НЕЮ.

Чекаю Ваших пропозицій про допомогу.
З повагою,
Пасіхов Юрій Якович,
координатор олімпіади,
системний адміністратор вузла PMG17(PY-RIPE),
заслужений учитель України,
ваш колишній учитель.

#6 2007-11-29 19:33:20

reiten
журі
Зареєстрований: 2005-10-16

Понятно. Раз не пишем на Ajax, то отсталые.

Относительно наполеоновских планов. Вы перечислили фактически характеристики 2 систем - системы проведения олимпиад и еще чего-то. Чего-то, потому что я не понимаю, что подразумевается под "другими типами соревнований". Все речь идет о конкретной системе для конкретных целей.
И что можно написать - не спорю. А вот нужно ли...

Коли уж пошла речь о примерах систем, приведу 2 адреса:
http://www.topcoder.com - крупный проект, где проходят соревнования в разных областях программирования. Но Вы, уверен, сами про него достаточно знаете. Для algorithm-соревнования используется система, написанная на яве. Грамотно сделанная и удобная в использовании среда. И ее создателей и разработчиков трудно упрекнуть в отсталости.
Второй пример - больше в тему. http://train.usaco.org. На этой системе проведено несколько международных олимпиад и постоянно проходят американские олимпиады по программированию. Другой пример добротной системы конкретно под олимпиады.

Дальше.
Технические условия и сейчас известны. А те же ТЛ не сообщаются принципиально.
Что же до примера с новыми компиляторами, то нету такой системы, куда нельзя добавить нужные компиляторы. Это не проблема.

Думаю, надо упомянуть несколько особенностей таких систем, которые надо учесть при создании публично доступных систем проведения олимпиад.
Главная задача этих систем - обеспечение безопасности. Необходимо четко ограничить запускаемую программу по времени, ресурсам и операциям, которые программа может выполнять. И проблемы эти относятся скорее к системному программированию, чем к веб-программированию.

Что же касается анализа. Тут проблема будет простая. Либо минимальные модификации будут делать программы "разными" (ну пусть не переименовать переменные, а поменять порядок операторов и типы циклов), либо появится уйма ложных срабатываний на задачах с короткими решениями.
Если задача в одну формулу решается (как одно из возможных решений CrossGroup), то как можно в ней сделать существенно разные решения?
Таким образом навряд ли можно таким образом получить более-менее объективный анализ. Максимум, что можно получить - отловить лентяев, которым даже руками пройтись по коду лень вместо автозамены - ну так это клиника.

И вообще, я не совсем понял, к чему вообще этот разговор. Сказать, что система плохая, выставить требования к хорошей системе - это все хорошо, но толку с этого на практике ноль.
До того, как теснее пообщаться с организаторами это олимпиады, я тоже немало придирался к системе. А позже до меня дошла простая истина - критиковать легко. А вот на практике сделать надежную, удобную и безопасную систему, которая нравилась бы всем - задача не из легких.

Кроме того, посмотрите на то, сколько времени олимпиады проводятся в этой системе.

Еще раз подчеркиваю: то, что переделка системы пошла бы олимпиаде на пользу, я согласен. Я только не могу понять причин наезда на имеющуюся систему.

PS Чтобы не возникало непоняток, я к написанию существующей системы отношения не имел.

"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

#7 2007-11-29 20:03:37

Юрій Савельєв
Новий користувач

reiten написав:

Понятно. Раз не пишем на Ajax, то отсталые.

Ні, не вживайте будь-ласка псевдоаргументи. Ще раз повторюю, часто, щоб досягти кращих результатів, треба звернути увагу на новітні інcтрументи. Аякс —лише приклад.

reiten написав:

И что можно написать - не спорю. А вот нужно ли...

Покращувати можна будь-що і через те, що це покращення, речі стають кращими, отже треба, хоч і не необхідно. Мою аргументацію я вже навів. І взагалі, потрібно постійно покращувати якість власної роботи.

reiten написав:

Думаю, надо упомянуть несколько особенностей таких систем, которые надо учесть при создании публично доступных систем проведения олимпиад.
Главная задача этих систем - обеспечение безопасности. Необходимо четко ограничить запускаемую программу по времени, ресурсам и операциям, которые программа может выполнять. И проблемы эти относятся скорее к системному программированию, чем к веб-программированию.

Немає значення якого характеру проблеми. Є гіпотетична мета — покращити систему, на шляху до цієї мети треба вирішити різні проблеми, все.

reiten написав:

И вообще, я не совсем понял, к чему вообще этот разговор. Сказать, что система плохая, выставить требования к хорошей системе - это все хорошо, но толку с этого на практике ноль.
До того, как теснее пообщаться с организаторами это олимпиады, я тоже немало придирался к системе. А позже до меня дошла простая истина - критиковать легко. А вот на практике сделать надежную, удобную и безопасную систему, которая нравилась бы всем - задача не из легких.

Збудувати літак теж не просто, але на Україні є таке підприємство „Антонов“ і поки-що зовсім не зникає. Чому я почав цю розмову? Тому що я вболіваю за цю справу і маю можливість подумати про покращення, бо така моя професія (на шляху до якої я вчився в ФМГ 17, дякую за той час!). Будь-яке покращення починається з аналізу існуючого, а отже і неминучої критики. Критика це добре, це рушій прогресу. Ось ми тут усі ведемо дискусію і з неї можуть утворитися корисні ідеї. Не треба звинувачувати мене в поганих намірах.

reiten написав:

Еще раз подчеркиваю: то, что переделка системы пошла бы олимпиаде на пользу, я согласен. Я только не могу понять причин наезда на имеющуюся систему.

Я ні нащо не „наїхав“, а користь без обговорення (і (само)критики) ніколи не дістати.

Поза форумом

#8 2007-11-29 20:46:31

Юрій Савельєв
Новий користувач

Ми Вас пам'ятаємо, тішить, що і Ви вас не забули :-)

Юрій Яковичу, дякую за приємні слова!

1. СРП (в вашій термінології) давно відділена, навідь фізично, від інформаційного контенту ("сторінки").

Але не „візуально“. Наразі, будь-хто може одразу натиснути на посилання „перевірити розв’язки...“ на головній сторінці, яку я бачу лише як інформативну, а не перевіряючу. Перехід в режим учасника має бути більш відчутним, так би мовити. Практично, це означає посилання на середовище учасника (тобто веб-інтерфейс СРП), в яке треба дійсно входити, а потім вже отримувати форму відсилання розв’язків, та виконувати інші дії, про які я писав вище. Це і є розділ який я мав на увазі.

Все саме так.  Робота виконана школярами та їх учителем, дизайн ще 1999 року. Виконана повністю на громадських засадах. До речі, всі роботи по прведенню олімпіади та її супроводу, розробці завдвнь, та  СРП,  етс... всі роки ведуться НЕВЕЛИКОЮ групою ентузіастів саме НА ГРОМАДСЬКИХ ЗАСАДАХ, безкоштовно, без спонсорів і фінансування.
Державі спасибі - не ДУЖЕ заважає, ба з 2002 року надала офіційний статус, довіряють sad, але РЕГУЛЯРНО контролюють...smile

Не отримайте враження, що я щось вимагаю :-), але люди з категорії „школярі“ часто можуть краще і навіть мають, як я бачив, цілі сторінки власних „веб-студій“. Тобто сили є, треба лише поліпшити результат. Але покращити сторінку — не проблема, зрештою, за сім років усі отримали більше досвіду, отже цього разу все буде, скоріше за все, набагато краще!
Звичайно, я розумію, що все організовано ентузіастами і без оплати.

практично все це реалізовано - придивіться.... А щодо примітивності.... Я ще років 7 тому пропонував критикам:"Роби з нами, роби як ми. роби КРАЩЕ нас" ( була така дитяча телепередача в радянські часи...). Поки що кращої системи проведення олімпіад школярів в українському Інтрнет-просторі не з'явилося...

Я, звісно, не можу подивитися, що там всередині. Вибачаюсь, якщо щось не помітив. А 7 років тому я ще не знав про це все, або добре забув, це такі ще були часи, як побачимось, можу розповісти...

Все це дискусійно. Наприклад про "природні" та "неприродні" мови... Ми зробили, як могли і на чому могли.
Ідеологія ж учнівських олімпіад нами витримана ПОВНІСТЮ.

Вибачайте за оманливу термінологію. Природна мова це українська, російська, англійська, японська,...
Результати і факт проведення олімпіад, безперечно, дуже гарні, я ніяких сумнівів про це не маю.

ЗВИЧАЙНО, ІСНУЮТЬ ЗНАЧНО КРАЩІ СИСТЕМИ. АЛЕ ВАМ ВІДОМО НЕ ГІРШЕ ЗА МЕНЕ, СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЇХ РОЗРОБКА, І ФАХІВЦІ ЯКОГО РІВНЯ ЇХ РОЗРОБЛЯЮТЬ. МИ - Ш_К_О_Л_А, ми - учителі. Намі потрібна така система, олімпіада, бо бажаємо навчити дітей програмуванню. Її не було. А зараз ( і вже давно) є.

ЯКЩО ЗНАЙДЕТЬСЯ ЛЮДИНА (КОМПАНІЯ) ЯКА ВІДЧУЄ ПОТРЕБУ ЗРОБИТИ (І ЗРОБИТЬ!) КРАЩУ СИСТЕМУ ДЛЯ NetOI, МИ БУДЕМО ЩИРО РАДІТИ...І КОРИСТУВАТИСЯ НЕЮ.

Вони не обов’язково коштують багато, ні, вони зазвичай нічого не коштують, бо зроблені теж ентузіастами. Я наводив вже приклад нашої університетьської системи. Той викладач нічого за неї не отримав (ну а інженер-програміст дійсно для таких цілей там на постійній роботі, визнаю). Але ви маєте рацію, коли кажете про фахівців. Ще раз, результати і факт існування просто чудові і ,зважаючи на всі складні обставини (в т.ч. фінансування), заслуговує поваги.

Чекаю Ваших пропозицій про допомогу.
З повагою,
Пасіхов Юрій Якович,
координатор олімпіади,
системний адміністратор вузла PMG17(PY-RIPE),
заслужений учитель України,
ваш колишній учитель.

Буду радий допомогти! Для початку не могли б ви докладніше розповісти про заплановані зміни після цьогорічної олімпіади? Тоді я міг би подумати, як я можу збільшити ступінь практичності моєї допомоги. Наразі навчання означає для мене більш ніж 40-годинний робочий тиждень, але не сприймайте це, як спробу відмовитися :-)
Ну і формально, у вашому стилі,

З повагою,
Юрій Савельєв,
студент,
вже бакалавр наук з інформатики, серед іншого завдяки Вам,
Ваш учень.

Поза форумом

Нижній колонтитул