Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#1 2006-10-17 08:18:19

IvanZaremba
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-10-17
Повідомлень: 12

Формулювання задачі Pool

питання по формулюванню задачі Pool

Чи правильно, що:

1) Бити по кульці так, щоб вона тут же (до ударів об борти) вдарила по іншій кульці, заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

2) Влучати своєю кулькою в лузу заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

3) Хоча в задачі згадується багатоходова гра, потрібно розглянути лише перший напівхід (не турбуючись про те, що якийсь інший хід, можливо, призвів би до кращих результатів у майбутньому; "напівхід" означає, що дивимось лише хід першого гравця, не досліджуючи навіть можливі негайні відповіді другого гравця)

Відредаговано IvanZaremba (2006-10-17 08:27:10)

Поза форумом

 

#2 2006-10-17 08:38:08

FireTiger
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2006-09-27
Повідомлень: 86

Re: Формулювання задачі Pool

IvanZaremba написав:

питання по формулюванню задачі Pool

Чи правильно, що:

1) Бити по кульці так, щоб вона тут же (до ударів об борти) вдарила по іншій кульці, заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

2) Влучати своєю кулькою в лузу заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

3) Хоча в задачі згадується багатоходова гра, потрібно розглянути лише перший напівхід (не турбуючись про те, що якийсь інший хід, можливо, призвів би до кращих результатів у майбутньому; "напівхід" означає, що дивимось лише хід першого гравця, не досліджуючи навіть можливі негайні відповіді другого гравця)

Хоча я не журі все ж таки відповім на ваше питання:):
1. Так (я вважаю що кульки є матеріальними тілами)
2. Так (якщо кулька влучить у лузу то вона не зможе влучити у іншу кульку)
3. Так (Дивимось лише перший хід першого гравця)

P.S. Вибачте якщо я припустився орфографічних чи стилістичних помилок:), якось незвично писати українською мовою на форумах...


ICQ 339203772  - Если что-нибудь срочно необходимо - стучитесь, я отвечу! smile
----------------
Основная проблема с программистами заключается в том, что вы никогда не можете сказать, чем они занимаются, до тех пор, пока не будет слишком поздно.

Поза форумом

 

#3 2006-10-17 08:52:15

Fizteh
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-09-17
Повідомлень: 99

Re: Формулювання задачі Pool

IvanZaremba написав:

питання по формулюванню задачі Pool

Чи правильно, що:

1) Бити по кульці так, щоб вона тут же (до ударів об борти) вдарила по іншій кульці, заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

2) Влучати своєю кулькою в лузу заборонено правилами, і по цій причині такі ходи не розглядаються

3) Хоча в задачі згадується багатоходова гра, потрібно розглянути лише перший напівхід (не турбуючись про те, що якийсь інший хід, можливо, призвів би до кращих результатів у майбутньому; "напівхід" означає, що дивимось лише хід першого гравця, не досліджуючи навіть можливі негайні відповіді другого гравця)

Это вопросы по решению задачи, а не по формулировке. Понимание условия задачи - это неотъемлимая часть решения. А решения здесь не обсуждаются. smile

Поза форумом

 

#4 2006-10-17 11:08:38

IvanZaremba
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-10-17
Повідомлень: 12

Re: Формулювання задачі Pool

Fizteh написав:

Это вопросы по решению задачи, а не по формулировке. Понимание условия задачи - это неотъемлимая часть решения. А решения здесь не обсуждаются. smile

Лише тоді, коли формулювання умови задачі не лишає місця неоднозначним трактуванням. У формулюванні цієї задачі, на мою думку, неоднозначність є.

Якщо направити свою кульку так, щоб вона зразу вдарила по кульці суперника (не_вдаривши перед тим об борт), то пройдений шлях буде меншим, ніж при рухові по маршруту, який спочатку вдаряє кульку об борт, а потім уже об іншу кульку! Щоправда, не буде вимкнутий лічильник, і він прожовжить враховувати подальші переміщення на подальших ходах гри. Але якщо, наприклад, друга кулька після цього гарантовано втрапляє до лузи, то сумарна пройдена відстань при русі до чужої кульки по прямій (навіть із невимкнутим лічильником) менша за сумарну довжину шляху, що спочатку вдаряє об борт, а потім об чужу кульку (і лічильник вимикається).

І довжину якого з цих двох маршрутів виводити в якості правильної відповіді?

Поза форумом

 

#5 2006-10-17 13:33:23

Журі NetOI-2006-Пасіхов
Адміністратор
Зареєстрований: 2006-09-09
Повідомлень: 126

Re: Формулювання задачі Pool

IvanZaremba написав:

Fizteh написав:

Это вопросы по решению задачи, а не по формулировке. Понимание условия задачи - это неотъемлимая часть решения. А решения здесь не обсуждаются. smile

Лише тоді, коли формулювання умови задачі не лишає місця неоднозначним трактуванням. У формулюванні цієї задачі, на мою думку, неоднозначність є.

Якщо направити свою кульку так, щоб вона зразу вдарила по кульці суперника (не_вдаривши перед тим об борт), то пройдений шлях буде меншим, ніж при рухові по маршруту, який спочатку вдаряє кульку об борт, а потім уже об іншу кульку! Щоправда, не буде вимкнутий лічильник, і він прожовжить враховувати подальші переміщення на подальших ходах гри. Але якщо, наприклад, друга кулька після цього гарантовано втрапляє до лузи, то сумарна пройдена відстань при русі до чужої кульки по прямій (навіть із невимкнутим лічильником) менша за сумарну довжину шляху, що спочатку вдаряє об борт, а потім об чужу кульку (і лічильник вимикається).

І довжину якого з цих двох маршрутів виводити в якості правильної відповіді?

Якщо одна з кульок потрапляє в лузу після "прямого" удару - гра не відбуластя.....

Поза форумом

 

#6 2006-10-19 15:29:14

Skiminok
Новий користувач
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2006-01-19
Повідомлень: 144
Вебсайт

Re: Формулювання задачі Pool

Як розуміти "прямий" удар? Що мається на увазі?


Если вы с первого раза сумели написать программу, в которой транслятор не обнаружил ни одной ошибки, сообщите об этом системному программисту. Он исправит ошибки в трансляторе.
http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=282667777&img=5ICQ 282667777

Поза форумом

 

#7 2006-10-19 16:17:25

Журі NetOI-2006-Пасіхов
Адміністратор
Зареєстрований: 2006-09-09
Повідомлень: 126

Re: Формулювання задачі Pool

Skiminok написав:

Як розуміти "прямий" удар? Що мається на увазі?

Удар результативний, якщо лічильник часу запустився і зупинився (тобото 1 кулька-борт - 2 кулька"), а після цого - все рівно, можливо й луза....
В іншому випадку, наприклад, коли "1 кулька - борт -луза" або "1 кулька-2 кулька-луза" (прямий удар в лузу- удар не результативний (датчик не зупиниться...)

Поза форумом

 

#8 2006-10-19 18:11:57

partisan
Олімпієць
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-11-04
Повідомлень: 180

Re: Формулювання задачі Pool

Журі NetOI-2006-Пасіхов написав:

1 кулька-борт - 2 кулька

Извините за некую все-таки придирчивость, но это значит "1 кулька-борт...борт- 2 кулька"(как в условии)?

Поза форумом

 

#9 2006-10-19 18:16:02

Журі NetOI-2006-Пасіхов
Адміністратор
Зареєстрований: 2006-09-09
Повідомлень: 126

Re: Формулювання задачі Pool

partisan написав:

Журі NetOI-2006-Пасіхов написав:

1 кулька-борт - 2 кулька

Извините за некую все-таки придирчивость, но это значит "1 кулька-борт- 2 кулька"(как в условии)?

Да. шар ударяется сначала о борт, а после отражения - по второму шару. Только в этом случае удар "по правилам"

Поза форумом

 

#10 2006-10-22 15:39:50

Skiminok
Новий користувач
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2006-01-19
Повідомлень: 144
Вебсайт

Re: Формулювання задачі Pool

1)Після удару 1 кульки об 2 кульку 1 кулька припиняє свій рух відразу і залишається в точці удару?
2) При ударі "1 кулька - 2 кулька - борт - 1 кулька" удар вважається результативним? У цьому випадку виводити потрібно шлях 1 чи 2 кульки?

P.S. Вибачте за нерозумні питання, але, мабуть, я надто погано зрозумів умову.


Если вы с первого раза сумели написать программу, в которой транслятор не обнаружил ни одной ошибки, сообщите об этом системному программисту. Он исправит ошибки в трансляторе.
http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=282667777&img=5ICQ 282667777

Поза форумом

 

#11 2006-10-22 19:30:46

Fizteh
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-09-17
Повідомлень: 99

Re: Формулювання задачі Pool

Skiminok написав:

1)Після удару 1 кульки об 2 кульку 1 кулька припиняє свій рух відразу і залишається в точці удару?
2) При ударі "1 кулька - 2 кулька - борт - 1 кулька" удар вважається результативним? У цьому випадку виводити потрібно шлях 1 чи 2 кульки?

P.S. Вибачте за нерозумні питання, але, мабуть, я надто погано зрозумів умову.

НавЭрно

Поза форумом

 

#12 2006-10-23 07:53:25

FireTiger
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2006-09-27
Повідомлень: 86

Re: Формулювання задачі Pool

Так... может я тупой wink... но всё же есть ещё вопросы:
1. Первый шар во входных данных и есть тот шар по которому надо бить кием...
2. Для того счётчик остановился необходимо:
     а) удар первого шара об борт
     б) удар первого шара об второй(именно в этом порядке)
     в) после этого может происходить что угодно
3. Шар попадает в лузу если ударяет точно в лузу...
Я правильно рассуждаю? smile


ICQ 339203772  - Если что-нибудь срочно необходимо - стучитесь, я отвечу! smile
----------------
Основная проблема с программистами заключается в том, что вы никогда не можете сказать, чем они занимаются, до тех пор, пока не будет слишком поздно.

Поза форумом

 

#13 2006-10-23 07:59:00

FireTiger
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2006-09-27
Повідомлень: 86

Re: Формулювання задачі Pool

FireTiger написав:

если ударяет точно в лузу...

Следует читать - "ударяет точно в угол"


ICQ 339203772  - Если что-нибудь срочно необходимо - стучитесь, я отвечу! smile
----------------
Основная проблема с программистами заключается в том, что вы никогда не можете сказать, чем они занимаются, до тех пор, пока не будет слишком поздно.

Поза форумом

 

#14 2006-10-23 19:07:56

Skiminok
Новий користувач
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2006-01-19
Повідомлень: 144
Вебсайт

Re: Формулювання задачі Pool

Уважаемое жюри, ещё раз прошу, ответьте, пожалуйста, на вопрос: возможна ли такая ситуация? Два шара лежат на перпендикуляре к бортику, расстояние между шарами х, между бортиком и ближнем к нему шаром тоже х. Делается удар кием по шару, дальшем от бортика, в направлении, перпндикулярном бортику, тот врезается прямо во второй (датчики не остановились: 1 шар на своём пути бортов не касался), после чего 1 шар останавливается (если нет сил трения), а 2 шар летит перпендикулярно в бортик, рикошетит от него и вреазется в неподвижный 1 шар. Датчики остананавливаются, так как шар №2 выполнил все условия задачи: он "сгенерировал" столкновение, причём на своём пути хоть раз рикошетил от борта. Расстояние, пройденное 2 шаром, равно 2х (оно минимально: если в этом же положении сразу ударить кием по ближнему к бортику шару, получим расстояние 3х; все остальные расстояния можно считать большими). Из этой ситуации вытекает уже задававшийся вопрос: "сгенерировать" столкновение может только шар, по которому был сделан 1 удар кием или любой? С нетерпением жду ответа на оба вопроса. smile


Если вы с первого раза сумели написать программу, в которой транслятор не обнаружил ни одной ошибки, сообщите об этом системному программисту. Он исправит ошибки в трансляторе.
http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=282667777&img=5ICQ 282667777

Поза форумом

 

#15 2006-10-23 19:11:56

Жюри_Непомнящий
Журі
Зареєстрований: 2005-11-03
Повідомлень: 151

Re: Формулювання задачі Pool

Вы можете бить по другому шару. Он отскочит от борта и ударится во второй шар.

Поза форумом

 

#16 2006-10-23 19:19:46

Skiminok
Новий користувач
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2006-01-19
Повідомлень: 144
Вебсайт

Re: Формулювання задачі Pool

Жюри_Непомнящий написав:

Вы можете бить по другому шару. Он отскочит от борта и ударится во второй шар.

В смысле так, как я указал, бить нельзя? Или просто есть альтернативный вариант (я не спорю, он есть, но тогда растояние 3х будет длиннее, чем в указанном выше варианте (там 2х))?


Если вы с первого раза сумели написать программу, в которой транслятор не обнаружил ни одной ошибки, сообщите об этом системному программисту. Он исправит ошибки в трансляторе.
http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=282667777&img=5ICQ 282667777

Поза форумом

 

#17 2006-10-24 16:13:04

Andrey
Олімпієць
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2005-10-15
Повідомлень: 100

Re: Формулювання задачі Pool

Сколько же возникло вопросов по этой задаче...
Формулировка самая простая (как эту задачу понял я):
Есть стол. Есть два шара на нем. Впритирку к бортам шары лежать не могут. Надо ударить по одному из шаров (назовем его "первый") что б этот "первый" шар ударился обязательно об борт не задевая(назовем его "второй") "второго" шара, и после удара об борт ударился в "второй" шар. При одном из таких ударов путь пройденый "Первым" шаром будет минимальным. Длину этого минимального пути надо вывести.

Поза форумом

 

#18 2006-10-24 18:27:34

Юрко Савеленко
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-10-12
Повідомлень: 9

Re: Формулювання задачі Pool

Та переливають тут з пустого в порожнє, задачі добре сформульовані.

Поза форумом

 

#19 2006-10-24 19:23:09

Dark_Dimius
Новий користувач
Звідки: /dev/null
Зареєстрований: 2005-11-17
Повідомлень: 136

Re: Формулювання задачі Pool

Skiminok написав:

Жюри_Непомнящий написав:

Вы можете бить по другому шару. Он отскочит от борта и ударится во второй шар.

В смысле так, как я указал, бить нельзя? Или просто есть альтернативный вариант (я не спорю, он есть, но тогда растояние 3х будет длиннее, чем в указанном выше варианте (там 2х))?

Сань, не усложняй себе задачу... ето ж первый тур


/*Hа C я могy пpосто делать ошибки, на C++ я могy их наследовать!
Некоторые люди на пальцах считают до 10, я же до 1023*/
Если надо помощь - стучитесь в асю, постараюсь помочь 99996414http://www.icq.com/scripts/online.dll?icq=99996414&img=5

Поза форумом

 

#20 2006-10-24 21:25:55

Skiminok
Новий користувач
Звідки: Киев, Украина
Зареєстрований: 2006-01-19
Повідомлень: 144
Вебсайт

Re: Формулювання задачі Pool

Не надо, не надо, Дим... Net-OI известна как раз хитрыми условиями и богатым разнообразием тестов, включающими самые невообразимые случаи. В любом туре, начиная даже с первого! Короче, советую просмотреть архивы прошлых олимпиад.


Если вы с первого раза сумели написать программу, в которой транслятор не обнаружил ни одной ошибки, сообщите об этом системному программисту. Он исправит ошибки в трансляторе.
http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=282667777&img=5ICQ 282667777

Поза форумом

 

#21 2006-10-25 07:39:26

Dark_Dimius
Новий користувач
Звідки: /dev/null
Зареєстрований: 2005-11-17
Повідомлень: 136

Re: Формулювання задачі Pool

Skiminok написав:

Не надо, не надо, Дим... Net-OI известна как раз хитрыми условиями и богатым разнообразием тестов, включающими самые невообразимые случаи. В любом туре, начиная даже с первого! Короче, советую просмотреть архивы прошлых олимпиад.

Она славится тем, что тесты на все критические случаи включени в пакет тестов. И красой задач, а не непонятными условиями, вопросы о перебросе шаров итд из условия не следуют, ето творения фантазии людей...

Відредаговано Dark_Dimius (2006-10-25 07:41:00)


/*Hа C я могy пpосто делать ошибки, на C++ я могy их наследовать!
Некоторые люди на пальцах считают до 10, я же до 1023*/
Если надо помощь - стучитесь в асю, постараюсь помочь 99996414http://www.icq.com/scripts/online.dll?icq=99996414&img=5

Поза форумом

 

#22 2006-10-25 17:08:11

Magistr
Олімпієць
Зареєстрований: 2005-12-05
Повідомлень: 13

Re: Формулювання задачі Pool

У мене два питання.
1) Чому сказано
    "Вiдлiк шляху починаiться з  моменту удару по однiй з кульок  києм  i  закiнчується пiсля зiткнення з
     iншою кулькою, але при обов'язковому дотику першою кулькою хоча б одного з двох бортiв."
    Бортів всього 4.
2) нумерація 1 кулька та 2 кулька, це мається на увазі, як ми зчитуємо, чи треба кожною з кульок пробувати
    вдарити?

Поза форумом

 

#23 2006-10-25 18:47:06

Dark_Dimius
Новий користувач
Звідки: /dev/null
Зареєстрований: 2005-11-17
Повідомлень: 136

Re: Формулювання задачі Pool

Magistr написав:

У мене два питання.
1) Чому сказано
    "Вiдлiк шляху починаiться з  моменту удару по однiй з кульок  києм  i  закiнчується пiсля зiткнення з
     iншою кулькою, але при обов'язковому дотику першою кулькою хоча б одного з двох бортiв."
    Бортів всього 4.
2) нумерація 1 кулька та 2 кулька, це мається на увазі, як ми зчитуємо, чи треба кожною з кульок пробувати
    вдарити?

Перед тем, как задавать вопрос  - читай всю тему.


/*Hа C я могy пpосто делать ошибки, на C++ я могy их наследовать!
Некоторые люди на пальцах считают до 10, я же до 1023*/
Если надо помощь - стучитесь в асю, постараюсь помочь 99996414http://www.icq.com/scripts/online.dll?icq=99996414&img=5

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt