Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#26 2007-12-25 11:42:11

askold
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-10-26
Повідомлень: 12

Re: Задача Logo

ДУЖЕ цікаве обговорення ЗАДАЧІ LOGO... таке інформативне))))...... Може варто відділити тему?
Андрій: а яке там питання в умові задачі про драконів?

Поза форумом

 

#27 2007-12-25 17:52:11

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Re: Задача Logo

>>> Доречі люди які їздили на IOI говорили, що й там є задачі на геометрію. --- Еее, ти не про себе? Чи ти Симоненко третій?big_smile ( http://www.uoi.kiev.ua/Default.aspx?pag … ;year=2007 - Руслан Симоненко http://www.uoi.kiev.ua/Default.aspx?pag … ;year=2006 -    
Владислав Симоненко)

Не спорю, в математиці є й цікаві задачки. Пам'ятаю, перед вступом в ліцей були там всякі теореми Діріхле й всяке таке. Ехх, хороші були часи smile Але через повсякденний отстой, якому вчать в школі тепер мене нудить від самого слова математика sad
В любому випадку такі задачки треба давати на олімпіадах з математики, а не програмування.

Звичайно згоден з тим, що деяка геометрія (вектори) не найрідше зустрічається на інших контестах. Хоча теж доволі рідко...

>>> навіть сортування і те має математичне доведення

Ти про доведення через епселон-дельта? І шо з того? Не завжди N log N сортуватиме найшвидше. + швидкість може залежити від того ЩО потрібно посортувати. Тут треба дивитись на специфіку (ось тут і починається програмування!). Припустимо, якщо тобі треба посортувати 1000000 цілих чисел до 100000 (по модулю) за сек. - ти можеш посортувати й за O(N). Подумай, як wink Ми маємо РЕАЛЬНІ (+/- (більш-менш)) числа. Нам не однаково, чи звертатись до 10, чи 10^10000, як в математиці. Тому тут мат-доведення малувато шо значить...

>>> Отсюда вытекает, что и TopCoder, и ACM, и IOI, и NetOI - это 90% чистой математики, и лишь 10% остальных проблем.
Фанаааарь. На ТС тааак багато математики!.. big_smile А на АСМ скільки!.. Йооой...

>>> Во-вторых, алгоритмистика как научная отрасль - это математический раздел.
Ну й шо з того, шо якийсь лапух її туди приписав, коли ше взагалі не було компів? Взали просто, шо перші програмісти (алгоритмісти) були математиками й того приписали туди ж.

>>> Или вы считаете, что до 40-х годов ХХ века в науке не существовало понятия "алгоритм"?
Euclid not dead!big_smile Знаю, і шо?

>>> Про АСМ я вообще молчу - там бывает и математика, и физика. Да еще в таких объемах, что мало не покажется.
yikes Ти про шо? Де ти там їх стільки побачив?.. Там таких одна на тисячу буває. А з фізики - взагалі мовчу - покищо жодної такої не бачив.

>>> Вот и всё, что действительно является информатикой - практика реальной жизни.

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_science
...
Computer science is considered by some to have a much closer relationship with mathematics than many scientific disciplines. Early computer science was strongly influenced by the work of mathematicians such as Kurt Gödel and Alan Turing, and there continues to be a useful interchange of ideas between the two fields in areas such as mathematical logic, category theory, domain theory, and algebra.
...


http://en.wikipedia.org/wiki/Graph_theory
...
In mathematics and computer science, graph theory is the study of graphs; mathematical structures used to model pairwise relations between objects from a certain collection
...
То шо деякі речі можуть відноситись і до програмування і до (напевне - швидше формально) математики, не означає, шо це - територія математики.
http://forum.olymp.vinnica.ua/img/logo.png

Відредаговано ibm (2007-12-25 18:18:58)

Поза форумом

 

#28 2007-12-25 18:20:20

kadr
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-29
Повідомлень: 75

Re: Задача Logo

ibm написав:

>>>
...

Почти все задачи, которые были изначально рассчитаны на то что их решат не сразу и над которыми требуется подумать, причем довольно серьезно в информатике(хотя тут было бы уместнее сказать в прикладной математике, т.к. информатика это совсем не то, чем она есть на олимпиадах) являются чистейшей математикой. Посмотри на разборы задач - все доказывается и ссылается на математически(!) доказанные факты. Когда ты придумываешь какой-то алгоритм, ты ведь должен вначале доказать его, чтобы удостовериться, правильный ли он. Конечно, на олимпиадах мало кто доказывает алгоритмы, т.к. это занимает время, но все же, любой алгоритм является доказуемым математически. Ты говоришь, что задачи должны быть по информатике и что на АСМ, ТК и т.д. очень мало задач на математику? Да реально тяжелых задач чисто на кодинг пересчитать на пальцах можно...
Что ты именно считаешь как информатика? Как по мне, если делать олимпиаду по информатике, так это вопросы уже по специфике работы ПК, разработка ПО и т.д....

P.S. я не думаю что люди, с которыми ты ведешь тут дискуссию не знают что такое побитовая сортировка, а пример был приведен только как один из самых частоиспользуемых алгоритмов, потому не стоит съезжать с темы smile Ведь разговор был о математическом доказательстве, а не о том какая сортировка и где эффективнее.

Поза форумом

 

#29 2007-12-25 19:48:41

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Re: Задача Logo

Навіщо тобі саме матиматичне доведення? Хіба не мало логічного? Навіщо доводити задачку, яку і так швидко зрозуміти?

З тим, шо інформатика - ">>> по специфике работы ПК, разработка ПО и т.д.... <<<" згоден. Але програмування - ні.

>>> Почти все задачи, которые были изначально рассчитаны на то что их решат не сразу и над которыми требуется подумать, причем довольно серьезно в информатике являются чистейшей математикой.

А шо нарахунок задачок на NP, динаміку? То - теж математика, правда? По-твому задача на максимальний потік - теж математика, чи вона не з тих, над якими "над которыми требуется подумать".

>>> Да реально тяжелых задач чисто на кодинг пересчитать на пальцах можно...
Якшо "задачі на кодінг" - не математичні задачі на програмування - глянь сюди http://acm.lviv.ua/fusion/viewpage.php?page_id=8 (не дивись на останні звідти) пальців не вистарчить...

Поза форумом

 

#30 2007-12-25 20:11:18

reiten
журі
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-10-16
Повідомлень: 196

Re: Задача Logo

Вообще, интересно слышать от "серого" (на ТС),у котогого контестов в алгоритме вообще нету (специально посмотрел статистику на сайте) про то, какие задачи на ТС есть, а какие - нет. big_smile
Математики там хватает с головой. Абсолютно всех видов.

Далее. Слова "информатика" и "АСМ" в одной фразе вызывают некоторое удивление. Я еще не разу не видел термина "информатика" по отношению к АСМ. Скорее это называют "спортивное программирование", что гораздо точнее отражает направление.

Ну и говорить, что на АСМ нет математики - это уже выходит за всякие пределы. На АСМ можно нарваться практически на что угодно. В том числе и на математику. Опять же не только не простейшую геометрию, хотя и этого хватает. Попадается также множество задач на теорию чисел, делимость, комбинаторику, теорию вероятностей. Список можно продолжать еще долго.
Но это все уже было сказано. Теперь по новым мыслям.
>Навіщо тобі саме матиматичне доведення? Хіба не мало логічного? Навіщо доводити задачку, яку і так швидко зрозуміти?
Хотя бы потому, что наступает черта, когда интуитивно понять правильность очередного алгоритма без более-менее формального доказательства уже не получается. И потому, что интуиция имеет свойство периодически ошибаться.
>А шо нарахунок задачок на NP, динаміку? То - теж математика, правда? По-твому задача на максимальний потік - теж математика, чи вона не з тих, над якими "над которыми требуется подумать".
А ты когда-нибудь видел формальное доказательство NP-полноты задачи? А это к ненужным вещам уже отнести нельзя - такое доказательство показывает, что на решение задачи за полиномиальное время можно не надеяться.

Ну а умные методы поиска максимального потока без хотя бы минимального доказательства понять окажется проблематичным - их время работы доказывается чисто математически.


"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

 

#31 2007-12-25 20:47:52

MAXXX
Новий користувач
Звідки: м. Київ
Зареєстрований: 2006-10-17
Повідомлень: 132

Re: Задача Logo

>>>По-твому задача на максимальний потік - теж математика, чи вона не з тих, над якими "над которыми требуется подумать".

Ну насправді максимальний потік - одна з тих тем, в яких видно, що вклали в рішення математики, а що - інформатики...
Математики
1). Придумали алгоритм Форда-Фалкерсона. Сказали - пхайте той потік поки лізе, а далі подивимось...
Інформатики
2).Придумали на його основі інші більш швидкі алгоритми...Вони показали, не що ця заача вирішується ТАК, а що так вона вирішується ШВИДКО...ЗА ПРАКТИНИХ ОБМЕЖЕНЬ
Математики
3).Знову ж таки довели, що у інформатиків вище усе КЛЬОВО...

І мені здається що щось подібне відбувалось у інших галузях алгоритмів

Тому ви, здається, не зрозуміли одне одного...Самі алгоритми, якими ми користуємось - це інформатика, проте це лише вершина айсберга..ВСЕ інше - математика

>>>Ну а умные методы поиска максимального потока без хотя бы минимального доказательства понять окажется проблематичным - их время работы доказывается чисто математически.

Отут не згоден..часто, використовуючи "розумні" методи знаходження макспотока, або коли ти їх будеш використовувати в прикладних задачах, ти будеш подумки казати доведення складності, вірності чи ще чогось у даному алгоритмі?smile

>>>Навіщо тобі саме математичне доведення? Хіба не мало логічного? Навіщо доводити задачку, яку і так швидко зрозуміти?

Коли ми вирішуємо задачі - ми навряд чи будемо вигадувати щось фундаментальне, новий алгоритм, проте те, чим ми будемо користуватись - це якісь ЗОВНІ очевидні факти, про які ми можемо не згадувати, що це математика, але не можемо забувати!

Відредаговано MAXXX (2007-12-25 20:49:04)


ICQ 426287475

Поза форумом

 

#32 2007-12-25 21:09:28

necro
Олімпієць
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 134

Re: Задача Logo

reiten написав:

А... Думать не интересно. Интересно кодить?
Может быть сделать парочку задач чисто на кодирование (ну так чтобы 1.5-2 часа каждую писать надо было, не меньше:) ) на 4й тур smilesmilesmile?

Ты не понял или я не так сказал. Я думаю что интересная в моем понимании :
До нее реально додуматся может долго но реально для человека ее решаюшего (нету авторский загонов мол где то вычитал алгоритмик). Ну а когда находиш решение не простой задачи то лично мне ее писать интересно полюбак. Или же так решение в принципе очевидно но громоздко - тогда интерес в том насколько безглючно закодю


Да что там "винница" под новый год... Матан - вот в чем сила

Поза форумом

 

#33 2007-12-25 22:22:49

reiten
журі
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-10-16
Повідомлень: 196

Re: Задача Logo

necro
Про то, что здесь сложно писать, мы явно расходимся во мнениях.
Мое ИМХО (не как жюри, а как олимпиадчика с 5 летним стажем): тут есть только одна задача, про которую можно сказать то, что ты говоришь про все.

MAXXX
Я говорил не про метод Форда-Фалкерсона, а про более продвинутые алгоритмы, которые к нему никакого отношения не имеют.

Что же до того, что в решении задач не нужно знать доказательств оценок и алгоритмов - это так. Но только пока используется оригинальный алгоритм. А когда же необходимо его модифицировать для поиска чего-то похожего, но иного, или когда нужно построить иной алгоритм, но на той же идее, то уже придется понимать, как работает оригинальный и откуда берется его время работы.
>Коли ми вирішуємо задачі - ми навряд чи будемо вигадувати щось фундаментальне, новий алгоритм, проте те, чим ми будемо користуватись - це якісь ЗОВНІ очевидні факти, про які ми можемо не згадувати, що це математика, але не можемо забувати!
Браво. Красивая фраза.
Но иногда решение может базироваться и на неочевидных фактах. Тогда про это уже придется вспомнить.


"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

 

#34 2007-12-26 09:55:01

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Re: Задача Logo

Короче, мене не зрозуміли. Коли я казав "математика", я мав на увазі стандартні нудні речі, які вчать в школі, всілякі там формули й т.д.. Я ТОЧНО не мав на увазі дискретну математику - графи, теорію обчислимості, криптографію, теорію множин, які на мою думку, взагалі не мають нічого спільного із всією іншою математикою (тому я й кажу, що це - не математика), оскільки в основному вона виникла порівнянно недавно й в основному, саме через програмування (чи Дейкстра - математик?!) й в майбутньому (в наслідок розвитку й поширенню використання комп'ютерів для обчислення), швидше за все, перейде до програмування. Також я не мав на увазі теорію чисел. По-друге, програмування - це не мови, а алгоритми, й якщо якийсь математик зробив алгоритм - це не означає, що алгоритми відносяться до математики, як і математика не відноситься до фізики, хоч фізики й зробили значний вклад в неї.
Просто я хотів, щоб тут були алгоритмічні задачки. В тому числі й на графи, бо ІМХО, графів на Вінниці нема й давненько не було... А от довгої арифметики (яку б, якби хтось її використовував в житті - вписали в СТЛ), р-нь типу y=kx+b --- дофігіще...sad

>>> Коли ми вирішуємо задачі - ми навряд чи будемо вигадувати щось фундаментальне, новий алгоритм, проте те, чим ми будемо користуватись - це якісь ЗОВНІ очевидні факти, про які ми можемо не згадувати, що це математика, але не можемо забувати!
Соррі, але зовсім не поняв, про які "ззовні очевидні факти" ти говорив...

Відредаговано ibm (2007-12-26 10:10:35)

Поза форумом

 

#35 2007-12-26 10:52:04

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Задача Logo

ibm написав:

Просто я хотів, щоб тут були алгоритмічні задачки. В тому числі й на графи, бо ІМХО, графів на Вінниці нема й давненько не було... А от довгої арифметики (яку б, якби хтось її використовував в житті - вписали в СТЛ), р-нь типу y=kx+b --- дофігіще...sad

Це, шановний, мяко кажучи,  не відповідає істині. Проаналізуйте задачі NetOI за всі роки (вони є на сайті, видані книгою), і знадете вельми значну кількість "алгоритмічних" задач, в т.ч. і на графи.

А тепер по суті дискусії. Вона створена частиною "крутих олімпбійців", які засвоївши півтора десятка базових алгоритмів навчилися більшість пропонованих їм на олімпіадах задач зводити до цих алгоритмів і "гарантовано" мати 80% результату, а поталанить - і всі 100. Звичайно, знання цих речей є НЕОБХІДНИМ і корисним, але, як на мене, НЕДОСТАТНІМ для підготовки програміста високого рівня. А спроби "гнати" на математику і відділити її від теорії алгоритмів... просто  смішні.

 

#36 2007-12-26 16:55:39

MAXXX
Новий користувач
Звідки: м. Київ
Зареєстрований: 2006-10-17
Повідомлень: 132

Re: Задача Logo

>А когда же необходимо его модифицировать для поиска чего-то похожего, но иного, или когда нужно построить иной алгоритм, но на той же
идее, то уже придется понимать, как работает оригинальный и откуда берется его время работы.

Я имел ввиду задачи, в которых надо придумать где применить существующий алгоритм(который ты не будешь доказывать) а не задачи, в которых алгоритм надо модифицировать...В случае кода нужно модифицировать алгоритм - тебе безусловно надо доказывать верность того что ты придумал.

>Я говорил не про метод Форда-Фалкерсона, а про более продвинутые алгоритмы, которые к нему никакого отношения не имеют.

Методы, связанные с проталкиванием предпотока тоже не на пустом месте родились...Если ты говоришь про что-то еще более продвинутое - ну сорри, я тебя неверно понял...

>Соррі, але зовсім не поняв, про які "ззовні очевидні факти" ти говорив...

Іноді на олімпіадах треба застосовувати алгоритм Евкліда...Ти часто перед тим як його застосувати, доводив, що він видасть в кінці кінців правильну відповідь?smile  Але ж ти був впевнений що так воно і є?smile
Інший приклад - кількість виборок С(n,m)=n!/(m!*(n-m)!)...теж мабуть користувався, але не доводив..
Задачі олімпіадної інформатики - це взагалі в основному задачі які потребують не доведення відомих фактів з математики, а просто їх знання...

>Звичайно, знання цих речей є НЕОБХІДНИМ і корисним, але, як на мене, НЕДОСТАТНІМ для підготовки програміста високого рівня
А що крім алгоритмів є необхідним?
Я так розумію, що ви вважаєте програмістом високого рівня людину, яка може синтезувати якісно новий алгоритм. Тоді знання алгоритмів є необхідним і як чисте знання - більше ніяка інформація непотрібна...Лише праця і талант...

Відредаговано MAXXX (2007-12-26 16:57:44)


ICQ 426287475

Поза форумом

 

#37 2007-12-26 19:43:43

reiten
журі
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-10-16
Повідомлень: 196

Re: Задача Logo

MAXXX

>Іноді на олімпіадах треба застосовувати алгоритм Евкліда...Ти часто перед тим як його застосувати, доводив, що він видасть в кінці кінців правильну відповідь?smile  >Але ж ти був впевнений що так воно і є?smile
Могу тебя обрадовать. Выведение алгоритма Эвклида - тоже вещь полезная и пользоваться им мне доводилось. Потому что на нем базируется расширенный алгоритм Эвклида.

>Інший приклад - кількість виборок С(n,m)=n!/(m!*(n-m)!)...теж мабуть користувався, але не доводив..
Опять же. Комбинаторное доказательство этого равенства очевидно.

>Методы, связанные с проталкиванием предпотока тоже не на пустом месте родились...Если ты говоришь про что-то еще более продвинутое - ну сорри, я тебя неверно понял...

Я как про реализации этого метода, так и про пару иных интересных идей, связанных с потоками.

ibm
Как тебе удается сказать столько противоречащих истине тезисов в одном посте?

>По-друге, програмування - це не мови, а алгоритми, й якщо якийсь математик зробив алгоритм - це не означає, що алгоритми відносяться до математики, як і >математика не відноситься до фізики, хоч фізики й зробили значний вклад в неї.
Ты явно путаешь олимпиадное программирование с программированием вообще. Реальное программирование - далеко не одни алгоритмы. Тут и языки, и прикладные библиотеки, и протоколы, и еще много всего к алгоритмам отношения не имеющего. Ведь алгоритм - это лишь ответ на вопрос "что делать?". На вопрос "как делать?" искать ответ часто приходится в других областях.

Ну а про определение математики уже все сказал Юрий Яковлевич.
Разве что добавлю, что та же теория множеств и теория чисел на самом деле выглядывает из практически всех разделов математики. Просто в школе на этом внимание не акцентируют.

Ту же теорию графов тоже трудно назвать новой - основы ее заложены еще Эйлером.

---
Я из всей этой дискуссии вынес только один тезис - ты категорически против обычной школьной математики smile . Выводы отсюда очевидны.


"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

 

#38 2007-12-26 20:11:58

MAXXX
Новий користувач
Звідки: м. Київ
Зареєстрований: 2006-10-17
Повідомлень: 132

Re: Задача Logo

2reiten
Взагалі то я на пост ibm відповідав:)

ibm написав:

Соррі, але зовсім не поняв, про які "ззовні очевидні факти" ти говорив...

В майбутньому буду більше виділяти кому саме я адресую ту чи іншу частину поста:)


ICQ 426287475

Поза форумом

 

#39 2007-12-26 20:21:17

reiten
журі
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-10-16
Повідомлень: 196

Re: Задача Logo

MAXXX
Обшибка вышла smile


"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

 

#40 2007-12-26 21:29:25

partisan
Олімпієць
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-11-04
Повідомлень: 180

Re: Задача Logo

ibm написав:

Короче, мене не зрозуміли. Коли я казав "математика", я мав на увазі стандартні нудні речі, які вчать в школі, всілякі там формули й т.д..

Ти ДУЖЕ недооцінюєш математику, якщо підходиш лише з цього боку(хоч не факт, що тільки так:)). А розв'язування задач зведенням до стандартних алгоритмів буває гнітючою справою: гнітить, коли відчуваєш, що мусиш просто знайти потрібний алгоритм sad. Добре, що є задачі, над якими треба думати, творити. Насправді може ще любові та зацікавленості не вистачати. Буває таке. necro, зверни увагу.

Поза форумом

 

#41 2007-12-26 22:24:10

Брэнд
Новий користувач
Звідки: Днепропетровск
Зареєстрований: 2007-09-30
Повідомлень: 44

Re: Задача Logo

Мне этот разговор начал напоминать открытие всеукра этого года, где раз пять было сказано "Що таке інформатика?"

Поза форумом

 

#42 2007-12-27 14:18:13

pro
Новий користувач
Звідки: Черкаси
Зареєстрований: 2007-11-14
Повідомлень: 33

Re: Задача Logo

Еще до того как начались все эти рассусоливания на левую тему было сказано, что начало отрезка не закрашивается, но в примере к условию ясно видно, что начала закращиваються. Так ли это?


"Никакие украшения не являются постоянными, будь то картина или цветы в нише. Перемены — да. Но суть всегда остается неизменной." Перл Бак.

Поза форумом

 

#43 2007-12-27 14:58:04

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Re: Задача Logo

reiten написав:

Вообще, интересно слышать от "серого" (на ТС),у котогого контестов в алгоритме вообще нету (специально посмотрел статистику на сайте) про то, какие задачи на ТС есть, а какие - нет. big_smile

Вже не сірий wink То просто Різдво було й вони не перевірили на правильність тести останнього марафону. А так - я змагався в контестах на алгоритми. Правда тільки в 2-му дивізіоні.... Просто довелось створювати нового юзера, бо на минулому я заглючив з реєстрацією на High School... sad Тому не міг змагатися в хайскул. Ну то - нічого... Сьогодні в 6-тій вечора матч --- може писатиму...smile

Поза форумом

 

#44 2007-12-27 19:12:13

Брэнд
Новий користувач
Звідки: Днепропетровск
Зареєстрований: 2007-09-30
Повідомлень: 44

Re: Задача Logo

pro написав:

Еще до того как начались все эти рассусоливания на левую тему было сказано, что начало отрезка не закрашивается, но в примере к условию ясно видно, что начала закращиваються. Так ли это?

Закрашивать надо.

Поза форумом

 

#45 2007-12-27 19:14:01

reiten
журі
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-10-16
Повідомлень: 196

Re: Задача Logo

pro написав:

Еще до того как начались все эти рассусоливания на левую тему было сказано, что начало отрезка не закрашивается, но в примере к условию ясно видно, что начала закращиваються. Так ли это?

Где это такое писалось?
Начало и конец закрашиваются. Это очевидно и на форуме об этом ничего не говорилось.


"...Существуют два подхода к проектированию программ. В одном архитектура делается настолько простой, что в ней явно нет дефектов; в другом - настолько сложной, что в ней нет явных дефектов".
С. А. Хоар

Поза форумом

 

#46 2007-12-27 20:39:14

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Re: Задача Logo

Ги:D Після сьогоднішнього контесту --- вже синій.smile Хоча мушу визнати, що 1000-ка була на математику...

Поза форумом

 

#47 2007-12-28 04:07:29

partisan
Олімпієць
Звідки: Киев
Зареєстрований: 2005-11-04
Повідомлень: 180

Re: Задача Logo

askold написав:

ДУЖЕ цікаве обговорення ЗАДАЧІ LOGO... таке інформативне))))...... Може варто відділити тему?
Андрій: а яке там питання в умові задачі про драконів?

Кто выиграет при правильной игре, а также все варианты первого хода, если выигрывает первый.

Поза форумом

 

#48 2007-12-29 16:16:05

guest1
Новий користувач
Зареєстрований: 2006-12-19
Повідомлень: 309
Вебсайт

Re: Задача Logo

Уезжаю сегодня... Минус 7 дней smile Всех с наступающим!

Поза форумом

 

#49 2007-12-31 20:10:36

ibm
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-06
Повідомлень: 60

Поза форумом

 

#50 2008-01-01 20:33:15

IKAR
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-11-12
Повідомлень: 6

Re: Задача Logo

А Free Pascal обнуляє змінні

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt