Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#1 2009-06-10 10:59:39

Журі_Пасіхов
Гість

Додаткова інформація для нових учасників

За правилами олімпіад, що прийняті в Україні, (та й не тільки) журі гарантує корректність вхідних даних, превіряти не потрібно.
Робота з файлами тут для учасника не потрібна. До кожної задачі вказано технічні умови, формат введеня-виведення (stin, stout, тобто клавітатура, монітор).
Щодо обмеження по часу. За тими ж правилами, що діють в Україні, обмеження часу Є, але вони не повідомляються учасникам. ЗАДАЧА УЧАСНИКА - ЗНАЙТИ САМИЙ ЕФЕКТИВНИЙ РОЗВ'ЯЗОК. а СИСТЕМА КАЛІРУЄЬСЯ ТАК:
ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТА ДЛЯ САМОГО ЕФЕКТИВНОГО РОЗВ'ЯЗКУ, ЩО Є В РОЗПОРЯДЖЕННІ ЖУРІ, ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ В 2 РАЗИ - ЦЕ І БУДЕ ЧАС ЗА ТЕСТ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ. ДИСКРЕТНІСТЬ -0.001 с.
Щодо обмежень по памяті (це актуально для тих, хто використовує 32-розрядні середовища програмування). Учаснику доступна вся пам'ять системи, в нашому випадку - біля 2 Гбайт. Для ВР 7.0 це не актуально, а для пропонованих задач - тим більше.

 

#2 2009-06-11 11:48:08

человек
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-11
Повідомлень: 7

Re: Додаткова інформація для нових учасників

У правилах проведення не знайшов (можливо неуважно читав):
Чи правильно, що виведення на екран завершується переводом каретки?
А також виведення "зайвих" пробілів карається штрафом, не зараховано і т. ін.

Поза форумом

 

#3 2009-06-11 14:52:59

Palamar
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-10
Повідомлень: 19

Re: Додаткова інформація для нових учасників

человек написав:

Чи правильно, що виведення на екран завершується переводом каретки?

Взагалі, я ще не зустрічав, щоб коли виконати переведення каретки, то це буде помилка, а ось навпаки - можливо!

Поза форумом

 

#4 2009-06-12 07:28:44

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

человек написав:

У правилах проведення не знайшов (можливо неуважно читав):
Чи правильно, що виведення на екран завершується переводом каретки?
А також виведення "зайвих" пробілів карається штрафом, не зараховано і т. ін.

не обов'язково

 

#5 2009-06-12 08:25:57

человек
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-11
Повідомлень: 7

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Що значить:

Журі_Пасіхов написав:

не обов'язково

?

Це ж принциповий момент. Можна в задачі про слоників вивести 10 чисел і в кінці пiсля останнього вивести пропуск, бо це легко реалізується в циклі
for i:=1 to 10 ...
   write (..., ' ');

То виходить, що така відповідь теж буде вважатись за правильну?

Ось цитата:
Основна мета проведення - пропаганда "олімпіадної" інформатики...
Як же навчити правильно виводити, коли тут можна так або так roll
Правила мають бути!

Відредаговано человек (2009-06-12 08:36:11)

Поза форумом

 

#6 2009-06-12 17:26:00

Присяжнюк А.В.
Новий користувач
Звідки: Бердичів СЗОШ 17
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 140
Вебсайт

Re: Додаткова інформація для нових учасників

человек написав:

Що значить:

Журі_Пасіхов написав:

не обов'язково

?

Це ж принциповий момент. Можна в задачі про слоників вивести 10 чисел і в кінці пiсля останнього вивести пропуск, бо це легко реалізується в циклі
for i:=1 to 10 ...
   write (..., ' ');

То виходить, що така відповідь теж буде вважатись за правильну?

Ось цитата:
Основна мета проведення - пропаганда "олімпіадної" інформатики...
Як же навчити правильно виводити, коли тут можна так або так roll
Правила мають бути!

Хто Вам заважає "виводити за Правилами"? smile

Хоча якщо брати принциповість у цьому питання, я з Вами повністю згоден - у "ідеально правильному" варіанті згідно вимог до олімпіад останнього пропуску не повинно бути. Я й від своїх учнів вимагаю писати семе такі розвязки, які передбачають не тільки ідеальне виведення, але й ідеальне зчитування вхідних даних.

Все залежить від пограмної реалізації системи перевірки. Тут (на вінницькому сервері) у цьому питанні поки що "граються у демократію" smile
А в умовах жорстких систем перевірки подібні відповіді будуть не зараховані, система буде видавати або PE - Presentation Error, або WA - Wrong Answer.

Я особисто також саме за жорстке дотриманя форматів введення-виведення.

Відредаговано Присяжнюк А.В. (2009-06-12 17:27:23)


Права на ошибку не имеет тот, кто ничего не делает...

Поза форумом

 

#7 2009-07-10 21:53:35

Palamar
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-10
Повідомлень: 19

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Чого так довго триває тур?
Навіть незнаючи як робити ці задачі, то із запропонованою допогою - це 1 день! (а то і менше)

Поза форумом

 

#8 2009-07-12 11:34:33

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Palamar написав:

Чого так довго триває тур?
Навіть незнаючи як робити ці задачі, то із запропонованою допогою - це 1 день! (а то і менше)

Без сумніву! Задачі дуже прості, як для олімпіади. Але мета цієї навчально-методичної  олімпіади - дати можливість щирокому учительському загалу залучитися до олімпіадного руху, повчитися розв"язувати олімпіадні задачі. З цією ж метою паралельно з олімпіадою розпочав роботу дистанційний курс навчання для учителів. (http://disted.edu.vn.ua) А переможця ми виявимо в 3-му фінальному реал-тайм турі на СПРАВЖНІХ олімпіадних задачах.

Дуже школда, що більшість учителів не відгукнулась на нашу пропозицію.

 

#9 2009-07-15 15:27:00

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: Додаткова інформація для нових учасників

А результати першого туру будуть якось впливати на кінцевий результат? і скільки учасників буде у 3 турі?

Поза форумом

 

#10 2009-07-16 07:49:59

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

CUPIDON написав:

А результати першого туру будуть якось впливати на кінцевий результат? і скільки учасників буде у 3 турі?

За правилами наших олымпіад, коли к-сть учасників біля 1000 чоловік, до 3-го туру допускаються ті, що набрали прохідний бал, 1/3 від миксимуму. В нашому випадку допущені будуть всі.

 

#11 2009-07-16 07:52:33

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

человек написав:

У правилах проведення не знайшов (можливо неуважно читав):
Чи правильно, що виведення на екран завершується переводом каретки?
А також виведення "зайвих" пробілів карається штрафом, не зараховано і т. ін.

В вас є он-лайн перевірка на авторському тесті. Якщо ваш розв"язок проходить цю перевірку, це означає, що з введенням-виведенням у вас все в порядку і ніяких штрафів не передбачається.

 

#12 2009-07-16 16:22:01

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Журі_Пасіхов написав:

CUPIDON написав:

А результати першого туру будуть якось впливати на кінцевий результат? і скільки учасників буде у 3 турі?

За правилами наших олымпіад, коли к-сть учасників біля 1000 чоловік, до 3-го туру допускаються ті, що набрали прохідний бал, 1/3 від миксимуму. В нашому випадку допущені будуть всі.

Це добре)) то як виходить, переможець визначатись у третьому турі чи у сумі трьох?
і ще(у випадку 1000 учасників): виходить, якщо перший тур здати на максимум(на скільки я знаю, він доволі легкий), то ти вже в фіналі?

Поза форумом

 

#13 2009-07-17 09:30:11

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

CUPIDON написав:

Журі_Пасіхов написав:

CUPIDON написав:

А результати першого туру будуть якось впливати на кінцевий результат? і скільки учасників буде у 3 турі?

За правилами наших олымпіад, коли к-сть учасників біля 1000 чоловік, до 3-го туру допускаються ті, що набрали прохідний бал, 1/3 від миксимуму. В нашому випадку допущені будуть всі.

Це добре)) то як виходить, переможець визначатись у третьому турі чи у сумі трьох?
і ще(у випадку 1000 учасників): виходить, якщо перший тур здати на максимум(на скільки я знаю, він доволі легкий), то ти вже в фіналі?

Не зовсім так. Звичайно йде ТРИ тури, потім фінал. В першому турі 5 задач по 20 балів, в другому - 5 задач по 40 балів, в 3-му - 5 задач по 60 балів (в сумі за 3 - 600 балів). В фінал виходили ті, хто мав більше 200.
Їх результат ділився на 10, з цим вони входять в фінал, а там 5 задач по 100 балів кожна в реальному часі при представниках оргкомітету.
В нашому випадку олімпіада навчально-тренувальна, учасників небагато, тому в фінал вийдуть всі, хто присилав задачі першого та другого туру.

 

#14 2009-07-17 14:01:00

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Журі_Пасіхов написав:

Звичайно йде ТРИ тури, потім фінал. В першому турі 5 задач по 20 балів, в другому - 5 задач по 40 балів, в 3-му - 5 задач по 60 балів (в сумі за 3 - 600 балів). В фінал виходили ті, хто мав більше 200.
Їх результат ділився на 10, з цим вони входять в фінал, а там 5 задач по 100 балів кожна в реальному часі при представниках оргкомітету.
В нашому випадку олімпіада навчально-тренувальна, учасників небагато, тому в фінал вийдуть всі, хто присилав задачі першого та другого туру.

То в нашому випадку сума балів 1 та 2 турів ділитиметься на 10 чи ні? ми почнемо фінал з нуля чи з певними стартовими балами?
якщо це ше не вирішено, то я пропоную з нуля. так буде найсправедливіше, адже, можливо, хтось користувався підказками, а хтось ні...

Поза форумом

 

#15 2009-07-18 14:18:40

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

CUPIDON написав:

Журі_Пасіхов написав:

Звичайно йде ТРИ тури, потім фінал. В першому турі 5 задач по 20 балів, в другому - 5 задач по 40 балів, в 3-му - 5 задач по 60 балів (в сумі за 3 - 600 балів). В фінал виходили ті, хто мав більше 200.
Їх результат ділився на 10, з цим вони входять в фінал, а там 5 задач по 100 балів кожна в реальному часі при представниках оргкомітету.
В нашому випадку олімпіада навчально-тренувальна, учасників небагато, тому в фінал вийдуть всі, хто присилав задачі першого та другого туру.

То в нашому випадку сума балів 1 та 2 турів ділитиметься на 10 чи ні? ми почнемо фінал з нуля чи з певними стартовими балами?
якщо це ше не вирішено, то я пропоную з нуля. так буде найсправедливіше, адже, можливо, хтось користувався підказками, а хтось ні...

Вирішимо це, коли пройде 2 тури. Добре?

 

#16 2009-07-25 10:21:29

Присяжнюк А.В.
Новий користувач
Звідки: Бердичів СЗОШ 17
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 140
Вебсайт

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Шановний Юрій Якович!
Бажано, мабуть, на сторінці друкування умов задач у заголовку сторінки вказати останню критичну дату здачі задач по туру - у людей відпустки, можна й забути - я сам за рибалкою ледве не забув... smile
Це моя особиста думка, але думаю учасникам було б зручніше - все-таки для основної маси головне зараз відпустка... smile


Права на ошибку не имеет тот, кто ничего не делает...

Поза форумом

 

#17 2009-07-25 13:16:41

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Сделано.

 

#18 2009-08-29 13:00:13

Palamar
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-10
Повідомлень: 19

Re: Додаткова інформація для нових учасників

А сьогодні ще можна розвязати, бо я хотів сьогодні все доробити, а бачу вже результати виставлені?

Поза форумом

 

#19 2009-08-31 13:06:26

Журі_Пасіхов
Гість

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Palamar написав:

А сьогодні ще можна розвязати, бо я хотів сьогодні все доробити, а бачу вже результати виставлені?

Ваша задача Pavement надійшла після терміну остаточної перевірки. Перед третім туром в вигляді виключення (все-таки навчальна олімпіада) перевіремо, з'явится в базі результатів.

 

#20 2009-09-01 17:57:44

Palamar
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-10
Повідомлень: 19

Re: Додаткова інформація для нових учасників

Ваша задача Pavement надійшла після терміну остаточної перевірки. Перед третім туром в вигляді виключення (все-таки навчальна олімпіада) перевіремо, з'явится в базі результатів.

Дякую!

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt