Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#1 2010-12-02 14:08:57

programist
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-16
Повідомлень: 19

Задача Krizis

1) Символ " £ " означає більше рівне та меньше рівне? Чи це у мене на екрані глюк?
2) Написано: " змінити не більше ніж на цілу величину L ". Тобто можна змінити і на меньшу кількість? Але тоді по прикладу відповідь повинна бути НУЛЬ, а не один (буде відповідь нуль, якщо 1-ий збільшить на 10, 2-ий не змінить, а 3-ий зменьшить на 7 (7< 10))

Відредаговано programist (2010-12-02 14:16:57)

Поза форумом

 

#2 2010-12-02 15:24:21

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Задача Krizis

programist написав:

....відповідь повинна бути НУЛЬ....

ні, відповідь - 1
2-й зменшує на 10(21-10=11) і об’єднується з першим(11+11=22) потім 3-й зменшує на 5(27-5=22) і об’єднується з іншим 22.
Таки чином залишився ОДИН рахунок (44)

Відредаговано Dim_ov (2010-12-02 15:26:21)

Поза форумом

 

#3 2010-12-02 16:48:48

programist
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-16
Повідомлень: 19

Re: Задача Krizis

Dim_ov написав:

programist написав:

....відповідь повинна бути НУЛЬ....

ні, відповідь - 1
2-й зменшує на 10(21-10=11) і об’єднується з першим(11+11=22) потім 3-й зменшує на 5(27-5=22) і об’єднується з іншим 22.
Таки чином залишився ОДИН рахунок (44)

Вивести треба мінімальну кількість людей, що не об'єдналися. А якщо всі об'єднаються, то ніхто не залишиться. Відповідь: 0.

Поза форумом

 

#4 2010-12-02 16:59:44

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Задача Krizis

Умова написав:

......залишилася мінімально можлива кількість суб'єктів підприємницької діяльності....
.... для визначення цієї кількості....

ЗАЛИШИВСЯ один рахунок

Поза форумом

 

#5 2010-12-03 08:51:33

Loginf
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-25
Повідомлень: 37

Re: Задача Krizis

Після об’єднання в одне підприємство їхні рахунки додаються?

Поза форумом

 

#6 2010-12-03 10:11:39

dll
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-10-22
Повідомлень: 13

Re: Задача Krizis

Варто уточнити - ця операція повинна бути проведена одночасно всіма суб'єктами, чи можна за кілька кроків. У прикладі, який навів Dim_ov використано два кроки. За один крок це робиться так: 1-й збільшує на 10, а 3-й зменшує на 6. Після цього всі троє об'єднуються. Якщо дозволено кілька кроків, то після об'єднання утворюється новий суб'єкт. Чи дозволяється йому здійснити операцію?

Поза форумом

 

#7 2010-12-03 10:35:23

LeonID
Новий користувач
Зареєстрований: 2008-12-09
Повідомлень: 160

Re: Задача Krizis

Конкретний приклад
5 5 18 19 20 30 31
Якщо суб'єкти не обєднуються в два етапи то відповідь 2 інакше відповідь 1.

Але в умові написано: Якщо після такої операції деякі з сум на рахунку виявляються рівними, то їх власники об'єднуються в одне підприємство.

І тут не зовсім зрозуміло, об'єднання є результатом рівності сум тільки після операції, чи взагалі рівності сум.

Поза форумом

 

#8 2010-12-03 12:37:08

Silicious Man
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2007-11-11
Повідомлень: 79

Re: Задача Krizis

> І тут не зовсім зрозуміло, об'єднання є результатом рівності сум тільки після операції, чи взагалі рівності сум.

По-моему, всё очевидно. Разумеется, до операции некоторые суммы могли быть равны. Но объединяются субъекты после операции.


—————————————————————————————————
Life is a beautiful place where dreams and reality live in peace.

Поза форумом

 

#9 2010-12-03 12:39:56

Silicious Man
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2007-11-11
Повідомлень: 79

Re: Задача Krizis

dll написав:

Варто уточнити - ця операція повинна бути проведена одночасно всіма суб'єктами, чи можна за кілька кроків. У прикладі, який навів Dim_ov використано два кроки. За один крок це робиться так: 1-й збільшує на 10, а 3-й зменшує на 6. Після цього всі троє об'єднуються. Якщо дозволено кілька кроків, то після об'єднання утворюється новий суб'єкт. Чи дозволяється йому здійснити операцію?

Если бы допускалось производить операцию несколько раз, в конечном итоге можно было бы объединить всех, а это явно не так.

Каждый может произвести операцию один раз, а после того как все произведут операцию (возможно, для некоторых она означает бездействие), осуществляется объединение. И какая разница, одновременно они выполняли операцию или последовательно, если объединение происходит после того, как операцию сделают все?!


—————————————————————————————————
Life is a beautiful place where dreams and reality live in peace.

Поза форумом

 

#10 2010-12-03 13:10:30

dll
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-10-22
Повідомлень: 13

Re: Задача Krizis

Silicious Man написав:

dll написав:

Варто уточнити - ця операція повинна бути проведена одночасно всіма суб'єктами, чи можна за кілька кроків. У прикладі, який навів Dim_ov використано два кроки. За один крок це робиться так: 1-й збільшує на 10, а 3-й зменшує на 6. Після цього всі троє об'єднуються. Якщо дозволено кілька кроків, то після об'єднання утворюється новий суб'єкт. Чи дозволяється йому здійснити операцію?

Если бы допускалось производить операцию несколько раз, в конечном итоге можно было бы объединить всех, а это явно не так.

Каждый может произвести операцию один раз, а после того как все произведут операцию (возможно, для некоторых она означает бездействие), осуществляется объединение. И какая разница, одновременно они выполняли операцию или последовательно, если объединение происходит после того, как операцию сделают все?!

Речь не идет о нескольких операциях. Каждый субъект выполняет операцию максимум один раз. Речь идет о количестве этапов. Поясню более понятно. Некоторые субъекты провели операцию и после этого кое-кто объединился. Но остались субъекты, которые еще не проводили операцию. Могут ли они это теперь сделать?  Вы, очевидно, считаете, что нет. Я тоже так считаю. Но так ли считает жюри (автор задачи)?

Поза форумом

 

#11 2010-12-03 13:18:00

LeonID
Новий користувач
Зареєстрований: 2008-12-09
Повідомлень: 160

Re: Задача Krizis

Silicious Man написав:

> І тут не зовсім зрозуміло, об'єднання є результатом рівності сум тільки після операції, чи взагалі рівності сум.

По-моему, всё очевидно. Разумеется, до операции некоторые суммы могли быть равны. Но объединяются субъекты после операции.

Я имел в виду то, что в условии задачи однократно может быть проведена операция изменения суммы, но операция объединения может происходить много раз. При этом возможно, что два субъекта после объединения будут иметь сумму необходимую для объединения с третьим (который, к тому же, может изменить свою сумму, так как имеет право на операцию). И даже после объединения некоторых групп субъектов у новых субъектов могут оказаться равные суммы, очевидно и они тоже могут объединится. Или я ошибаюсь?

Поза форумом

 

#12 2010-12-03 16:52:32

shoa169
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-10
Повідомлень: 56

Re: Задача Krizis

Итак, назрело 2 вопроса:
1) Предприятие, возникшее после объединения, имеет ту же сумму, что и исходные предприятия до объединения, или все деньги суммируются? В условии ничего не сказано о этом! ИМХО - остаётся без изменения.
   1 4 10 10 20 40  => 3  или все таки 1 ?

2) Возникшее предприятие может совершать сделку? ИМХО - не может. (Об этом тоже ничего не сказано в условии, значит нельзя!)

Поза форумом

 

#13 2010-12-03 18:44:54

LeonID
Новий користувач
Зареєстрований: 2008-12-09
Повідомлень: 160

Re: Задача Krizis

Главный вопрос, ИМХО!
Могут ли субъекты после объединения объединяться?

Поза форумом

 

#14 2010-12-04 15:51:33

Silicious Man
Новий користувач
Звідки: Донецк
Зареєстрований: 2007-11-11
Повідомлень: 79

Re: Задача Krizis

LeonID написав:

Главный вопрос, ИМХО!
Могут ли субъекты после объединения объединяться?

В процессе объединения объединяются такие максимальные группы субъектов, все члены которых имеют одну сумму денег.
Следовательно, после объединения все новообразовавшиеся субъекты-группы будут иметь различные суммы на счету.
Следовательно, они не смогут объединиться.

Логично?


—————————————————————————————————
Life is a beautiful place where dreams and reality live in peace.

Поза форумом

 

#15 2010-12-04 17:06:04

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Задача Krizis

Silicious Man написав:

LeonID написав:

Главный вопрос, ИМХО!
Могут ли субъекты после объединения объединяться?

В процессе объединения объединяются такие максимальные группы субъектов, все члены которых имеют одну сумму денег.
Следовательно, после объединения все новообразовавшиеся субъекты-группы будут иметь различные суммы на счету.
Следовательно, они не смогут объединиться.

Логично?

Ні, не логічно))
Наприклад: 8 8 8 12 12 якщо об’єднання відбувається в 1 етап
або  2 2 2 2 4 4 якщо в кілька етапів

Відредаговано Dim_ov (2010-12-04 18:06:24)

Поза форумом

 

#16 2010-12-04 20:45:12

Dantrag
Новий користувач
Зареєстрований: 2007-12-17
Повідомлень: 4

Re: Задача Krizis

"...Если после такой операции некоторые из сумм на счету оказываются равными, то их владельцы объединяются в одно предприятие. Им  удалось провести  эту   операцию таким образом..." Обращаю внимание на слово "операцию" - они провели, очевидно, ОДНУ операцию, то есть и владельцы там объединялись также ОДИН раз

Поза форумом

 

#17 2010-12-05 12:13:02

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: Задача Krizis

shoa169 написав:

Итак, назрело 2 вопроса:
1) Предприятие, возникшее после объединения, имеет ту же сумму, что и исходные предприятия до объединения, или все деньги суммируются? В условии ничего не сказано о этом! ИМХО - остаётся без изменения.
   1 4 10 10 20 40  => 3  или все таки 1 ?

2) Возникшее предприятие может совершать сделку? ИМХО - не может. (Об этом тоже ничего не сказано в условии, значит нельзя!)

Я зрозумів умову так :
1) Відповідь 2, бо:
    нульовий і перший суб'єкти підприємницької діяльності об"єднуються, бо у них однакова кількість грошей. Тоді вони стають підприємством, але в умові чітко сказано про операції, які можна робити, і жодна з них не стосується підприємств. Отже, залишиться 2 і 3, тобто 20 і 40. Вони НЕ можуть обєднатись, отже, відповідь 2.
2)Див.1.

Але в мене виникло інше питання - скільки людей одночасно можуть обєднуватись в підприємство. Я знаю, в умові немає ніяких обмежень на то, але всеодно хочу перепитати).  Ну, а якщо це перевести на приклади, яка відповідь буде для такого тесту:
10 3 9 11 12   ?

Поза форумом

 

#18 2010-12-06 08:51:10

dll
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-10-22
Повідомлень: 13

Re: Задача Krizis

Из приведенных комментариев видно насколько по разному понимают участники условие задачи.  Хотя бы тот же пример 1 4 10 10 20 40, где при разных пониманиях можно получить ответ 1 или 3, а у некоторых даже 2. Так что я думаю, жюри должно дать пояснение, а не отговорки, что в условии все ясно и очевидно и истолковано однозначно, а все остальное "противоречит здравому смыслу".

Поза форумом

 

#19 2010-12-06 22:14:53

programist
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-16
Повідомлень: 19

Re: Задача Krizis

CUPIDON написав:

Але в мене виникло інше питання - скільки людей одночасно можуть обєднуватись в підприємство. Я знаю, в умові немає ніяких обмежень на то, але всеодно хочу перепитати).  Ну, а якщо це перевести на приклади, яка відповідь буде для такого тесту:
10 3 9 11 12   ?

Здається, кількість в одному підприємстві майже необмежене ( N<=100 ). Тому відповідь на таких вхідних даних буде Нуль.

Хоча НА ВХІДНИХ ДАНИХ з прикладу Відповідь повинна бути НУЛЬ, а не один. Може сам автор мав наувазі, що більше 2-х в одному підприємстві бути не може. Тоді Помилки в прикладі немає. Але якщо автор мав наувазі, що може бути майже необмежена кількість, то тоді, напевно, в прикладі помилка.

Поза форумом

 

#20 2010-12-06 22:55:36

Loginf
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-25
Повідомлень: 37

Re: Задача Krizis

programist написав:

CUPIDON написав:

Але в мене виникло інше питання - скільки людей одночасно можуть обєднуватись в підприємство. Я знаю, в умові немає ніяких обмежень на то, але всеодно хочу перепитати).  Ну, а якщо це перевести на приклади, яка відповідь буде для такого тесту:
10 3 9 11 12   ?

Здається, кількість в одному підприємстві майже необмежене ( N<=100 ). Тому відповідь на таких вхідних даних буде Нуль.

Хоча НА ВХІДНИХ ДАНИХ з прикладу Відповідь повинна бути НУЛЬ, а не один. Може сам автор мав наувазі, що більше 2-х в одному підприємстві бути не може. Тоді Помилки в прикладі немає. Але якщо автор мав наувазі, що може бути майже необмежена кількість, то тоді, напевно, в прикладі помилка.

Об'єднуючись суб’єкти нікуди не зникають. Хоч об’єднувалось їх двоє, хоч троє, хоч сорок, вони створюють один суб’єкт, а не нуль.

І на тесті, все вірно: першию суб’єкт робить операцію +10, другий нічого не робить, третій -6. Виходить у троїх по 21. Вони обєднуються в один субєкт. І відповідь: 1.

До речі, якщо уважно вчитатися в умову, декілька разів, то все стає зрозуміло:
Є N (1£N£100) громадян – суб'єктів підприємницької діяльності. Кожен з них  має на рахунку суму грошей, можливо і від’ємну  (борги!). Кожен з них  має можливість провести одну операцію, в результаті якої  суму на рахунку  можна  змінити не більше ніж на цілу величину L (1 £L£3200 ), як у бік збільшення, так і у бік зменшення або залишити без зміни. Якщо після такої операції деякі з сум на рахунку виявляються рівними, то їх власники об'єднуються в одне підприємство. Їм  вдалося провести  цю   операцію таким чином, що залишилася мінімально можлива кількість суб'єктів підприємницької діяльності. Потрібно написати програму для визначення цієї кількості.

По-перше, в умові чітко написано: "Якщо після такої операції деякі з сум на рахунку виявляються рівними, то їх власники об'єднуються в одне підприємство."  власники - у множині, тобто не ДВА власники, а УСІ у яких сума на рахунку однакова.
По-друге: "Кожен з них  має можливість провести одну операцію,", "Їм  вдалося провести  цю   ОПЕРАЦІЮ", тобто операцію виконують лише одну, і одночасно, а після неї вже починають обєднуватись.
Якщо ж припустити що вони можуть обєднуватись чи виконувати операції по черзі, то в умові має бути сказано, чи додаються їхні рахунки, чи ні, але цього нема.

Та я все ж таки сподіваюсь, що журі якось прокоментують умову...щоб розставити усі крапки над І  smile

Відредаговано Loginf (2010-12-06 22:56:16)

Поза форумом

 

#21 2010-12-06 23:50:19

DiEvAl
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 9

Re: Задача Krizis

Loginf написав:

І на тесті, все вірно: першию суб’єкт робить операцію +10, другий нічого не робить, третій -6. Виходить у троїх по 21. Вони обєднуються в один субєкт. І відповідь: 1.

Возможно еще такое решение:
11 21 27
+0 -10 -5
11 11 22
22 22
44
Значит, (могут объединятся несколько человек сразу) ИЛИ (предприятия могут объединятся).

ИМХО, (могут объединятся несколько человек сразу) И (предприятия могут объединятся).

Відредаговано DiEvAl (2010-12-06 23:59:45)


По закону Мёрфи, "Объяснение примера" есть только в задачах, условие которых было бы однозначно даже без примеров, а в задачах, где условие неоднозначно, его нет.

Поза форумом

 

#22 2010-12-07 08:21:32

Жюри_Пасихов
Адміністратор
Зареєстрований: 2009-11-08
Повідомлень: 439

Re: Задача Krizis

Все вопросы, здесь звучащие, не требуют ответа !!!! БЕЗ КОММЕНТАРИЕВ.

Поза форумом

 

#23 2010-12-07 08:56:21

LeonID
Новий користувач
Зареєстрований: 2008-12-09
Повідомлень: 160

Re: Задача Krizis

Спасибо, лично у меня вопросов больше нет.

Поза форумом

 

#24 2010-12-11 00:18:58

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: Задача Krizis

Я перепрошую, я розумію шо журі швиденько "полагодили" умову і виставили всіх, хто тут писали, чуть - чуть ідіотами... Спасибі). Але виходить, я один бачу різницю між поняттями " суб'єктів підприємницької діяльності" та "підприємствами"? Якщо після об"єднання субєкти нікуди не пропадають, то відповідь буде N, шо, по-моєму, не логічно і не випливає з тесту до умови. Отже, суб"єкти таки зникають. Скоріше за все, вони стають підприємством. Але, якщо декілька субєктів(>2) може обєднатись в підприємство, то , знову ж таки, перший тест не правильний. Тоді, обєднватись може тільки двоє субєктів, які після цього зникають(перетворюються в підприємство,  і ми про них більше не згадуємо). Якщо щось не так - будь ласка, виправте мене.

п.с. Так, пане журі, жодне з питань не вартує вашої уваги, особливо найперше питання. Воно ж банальне  - всім відомий математичний символ "£".

Поза форумом

 

#25 2010-12-11 11:07:52

Жюри_Пасихов
Адміністратор
Зареєстрований: 2009-11-08
Повідомлень: 439

Re: Задача Krizis

CUPIDON написав:

Я перепрошую, я розумію шо журі швиденько "полагодили" умову і виставили всіх, хто тут писали, чуть - чуть ідіотами... Спасибі). Але виходить, я один бачу різницю між поняттями " суб'єктів підприємницької діяльності" та "підприємствами"? Якщо після об"єднання субєкти нікуди не пропадають, то відповідь буде N, шо, по-моєму, не логічно і не випливає з тесту до умови. Отже, суб"єкти таки зникають. Скоріше за все, вони стають підприємством. Але, якщо декілька субєктів(>2) може обєднатись в підприємство, то , знову ж таки, перший тест не правильний. Тоді, обєднватись може тільки двоє субєктів, які після цього зникають(перетворюються в підприємство,  і ми про них більше не згадуємо). Якщо щось не так - будь ласка, виправте мене.

п.с. Так, пане журі, жодне з питань не вартує вашої уваги, особливо найперше питання. Воно ж банальне  - всім відомий математичний символ "£".

"Лагодити" умову задачі було ні до чого, як і шукати різницю між поняттями "підприємець" чи "суб"єкт підприємницької діяльності". СУТЬ ЗАДАЧІ ВІД ЦЬОГО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ. ЧИТАЙТЕ УМОВУ. Зверніть увагу на слова "одну операцію"

Щодо символу. Перегляньте сторінку з усмовою через ІЕ.Вам, як досвідченому інтернетчику, варто знати ці маленькі "гюки"  в MOZILA

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt