Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#51 2011-11-20 12:00:18

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Розв’язки задач

Ну власне, про що я і говорив у одному з попередніх коментарів. Але LVV використовує ці елементи не як страховку від виходу за межі, а саме як "зайві" елементи і недолік мови.

Відредаговано Dim_ov (2011-11-20 12:09:24)

Поза форумом

 

#52 2011-11-20 14:52:54

LVV
Олімпієць
Звідки: Олешки
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 360
Вебсайт

Re: Розв’язки задач

Присяжнюк А.В. написав:

Наявність "зайвих" елементів у масиві говорить про достатньо високий рівень підготовленості і наявність певного "олімпіадного досвіду".
Подібні "штучки" з заведенням про всяк випадок ще кількох запасних елементів у масивах характерні лише тим, хто колись на оголошеннях масивів "впритик" обпікався кілька разів на інших задачах і тому цей елемент техніки програмування (резервування кількох зайвих елементів масиву) у них уже майже на підсвідомому рівні.

Ви безсумнівно маєте рацію. Але в даному випадку  (я коментую лише свій стиль програмування) мій вибір продиктовано не резервуванням кількох зайвих елементів масиву про всяк випадок, а навмисним ігноруванням нульових індексів там, де це несуттєво, щоб не заплутатись самому i не заплутувати iнших.

Якщо використовувати стиль 
int a[201];
for (i=1; i<201; i++) a[i]=i;
то все стає більш-меньш  зрозумілим, після короткого пояснення "ігнорується нульовий індекс масиву"

А для пояснення рядків
int a[200];
for (i=0; i<200; i++) a[i]=i;
потрібно щось у стилі Х.Дейтела: " Важно отметить различие между «седьмым элементом массива» и «элементом массива семь». Поскольку индексы массива начинаются с 0, «седьмой элемент массива»
имеет индекс шесть, тогда как «элемент массива семь» имеет индекс 7 и на самом
деле является восьмым элементом массива."

Відредаговано LVV (2011-11-20 15:02:39)


Вік живи - вік навчайся.

Поза форумом

 

#53 2011-11-20 14:55:35

LVV
Олімпієць
Звідки: Олешки
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 360
Вебсайт

Re: Розв’язки задач

Dim_ov написав:

Ну власне, про що я і говорив у одному з попередніх коментарів. Але LVV використовує ці елементи не як страховку від виходу за межі, а саме як "зайві" елементи і недолік мови.

саме так smile


Вік живи - вік навчайся.

Поза форумом

 

#54 2011-11-20 15:26:50

LVV
Олімпієць
Звідки: Олешки
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 360
Вебсайт

Re: Розв’язки задач

А чому ніхто не помітив моєї репліки стосовно обмеження верхніх індексів масиву.
Чомусь усі (поправте, коли помиляюсь) використовують статичні масиви, де визначені максимальні (продиктовані умовою задачі) індекси масиву.
Питання до журі і не тільки:
(вибачте, якщо наївні)
що за обмеження по пам'яті використовуються на деяких олімпіадах з програмування? Це стосується об'єму програмного коду? Чи об'єму .ехе файлу? Чи пам'яті, яка резервується самою програмою під час її виконання?

Чому тут, на NetOI олімпіаді таких обмежень немає?


Вік живи - вік навчайся.

Поза форумом

 

#55 2011-11-20 15:33:10

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Розв’язки задач

Обмеження стосуються об’єму пам’яті, який прграма просить під час виконання.

По моєму, на НетОІ з обмеженнями на пам’ять поступають себе так-само, як і з обмеженнями на час - встановлюють у кілька разів більшим, ніж той, що використовує "найекономніша" правильна програма. Але можу помилятися.

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt