Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#1 2017-10-28 21:20:53

S1eap
Олімпієць
Звідки: Харьков
Зареєстрований: 2017-10-28
Повідомлень: 7

Пример в задаче Evacuation

Если можете, объясните как получился ответ в примере в задаче Evacuation. Заранее спасибо!

Поза форумом

 

#2 2017-10-29 09:42:21

Жюри_Пасихов
Адміністратор
Зареєстрований: 2009-11-08
Повідомлень: 439

Re: Пример в задаче Evacuation

Жюри может только подтвердить корректность примера.

Поза форумом

 

#3 2017-10-29 16:03:55

sergox
Олімпієць
Зареєстрований: 2017-10-19
Повідомлень: 8

Re: Пример в задаче Evacuation

Доброго дня!
"Програма виводить на пристрій стандартного виведення шуканий час (ціле число секунд) або – 1, якщо евакуювати всіх неможливо."
Якщо можна, то уточніть, якщо евакуювати всіх неможливо , то виводити 1 чи -1? У прикладі незрозуміло, чи то тире і одиниця, чи -1?

Поза форумом

 

#4 2017-10-29 16:05:18

sergox
Олімпієць
Зареєстрований: 2017-10-19
Повідомлень: 8

Re: Пример в задаче Evacuation

І ціле число секунд - заокруглене до цілого, чи ціла частина?

Поза форумом

 

#5 2017-10-29 16:07:34

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Пример в задаче Evacuation

1 секунда може бути коректною відповіддю, тому з дуже високою вірогідністю можна стверджувати, що малося на увазі саме -1. Але замінити тире на мінус в умові справді не завадило б.

Поза форумом

 

#6 2017-10-29 17:41:13

LVV
Олімпієць
Звідки: Олешки
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 360
Вебсайт

Re: Пример в задаче Evacuation

sergox написав:

ціле число секунд - заокруглене до цілого, чи ціла частина?

Слушне питання.
За правилами оформлення розв'язків експериментальних задач остаточний результат потрібно округляти до стількох десяткових знаків, скільки їх мають наближені дані з найменшим числом десяткових знаків.
Але, в той же час, вираз "ціле число секунд" можна розуміти, як "число повних секунд", коли дробова частина числа відкидається.
За наведеним прикладом неможливо визначити округляється число, чи відкидається його дробова частина, бо правильний розв'язок за вказаними даними дає ціле значення часу.

Відредаговано LVV (2017-10-29 17:54:07)


Вік живи - вік навчайся.

Поза форумом

 

#7 2017-10-29 17:53:06

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Пример в задаче Evacuation

LVV написав:

sergox написав:

ціле число секунд - заокруглене до цілого, чи ціла частина?

Слушне питання.
Якщо розв'язувати фізичну задачу, то остаточний результат потрібно округляти до стількох десяткових знаків, скільки їх мають наближені дані з найменшим числом десяткових знаків.
Але ж під "цілим числом секунд" можна розуміти і число повних секунд, коли дробова частина числа відкидається.
За наведеним прикладом неможливо визначити округляється число чи відкидається його дробова частина, бо розв'язок дає ціле значення часу.

Відповідь на це питання є в умові. Так, приклад округлення не потребує і прямим текстом там не написано "значення округлювати до найближчого цілого/найближчого парного/донизу/догори/в напрямку до нуля/в напрямку від нуля (потрібне підкреслити)". Але правильне правило округлення з умови виводиться, якщо її уважно прочитати.

Поза форумом

 

#8 2017-10-29 18:03:56

LVV
Олімпієць
Звідки: Олешки
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 360
Вебсайт

Re: Пример в задаче Evacuation

Dim_ov написав:

Відповідь на це питання є в умові. Так, приклад округлення не потребує і прямим текстом там не написано "значення округлювати до найближчого цілого/найближчого парного/донизу/догори/в напрямку до нуля/в напрямку від нуля (потрібне підкреслити)". Але правильне правило округлення з умови виводиться, якщо її уважно прочитати.

Я уважно перечитав умову, і окрім "Програма виводить на пристрій стандартного виведення шуканий час (ціле число секунд)" нічого не знайшов.
"Ціле число секунд" можна отримати двома шляхами: округленням ло цілого, і відкиданням дробової частини.
У мене, наприклад, питаннь не виникло: відкинув дробову частину і відправив рішення smile бо, вважаю "ціле число секунд" - це число без дробової частини.
А новачок задав правильне питання, бо має "незамилене око"!

Відредаговано LVV (2017-10-29 18:22:02)


Вік живи - вік навчайся.

Поза форумом

 

#9 2017-10-29 18:21:43

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: Пример в задаче Evacuation

LVV написав:

"ціле число секунд" можна отримати двома шляхами: округленням ло цілого, і відкиданням дробової частини.

Шляхів значно більше. Я перерахував різні способи округлення, які можуть застосовуватись у різних ситуаціях. І мій список не вичерпний, є ще wink А "відкидання дробової частини" - це теж один зі способів округлення. А саме - округлення в напрямку "до нуля". Для невід'ємних чисел працює аналогічно округленню донизу.


На питання я дам відповідь цитатами з умови в кінці туру, коли будуть результати smile

Все таки, в першому турі задачі прості, а такі не зовсім очевидні деталі, як на мене, непоганий спосіб зробити їх трохи складнішими і цікавішими. Якщо ж правило округлення не вказано випадково, а не свідомо (в чому я, чесно кажучи, сумніваюся), то автор задачі має відповісти раніше, ніж закінчиться тур.

Поза форумом

 

#10 2017-10-29 18:32:44

S1eap
Олімпієць
Звідки: Харьков
Зареєстрований: 2017-10-28
Повідомлень: 7

Re: Пример в задаче Evacuation

Обращение к жюри: как необходимо округлять в задаче?

Поза форумом

 

#11 2017-10-29 18:54:41

Боднар В.Г.
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-03
Повідомлень: 17

Re: Пример в задаче Evacuation

S1eap написав:

Обращение к жюри: как необходимо округлять в задаче?.

Як автор цієї задачі можу підвердити наступне:

Dim_ov написав:

Відповідь на це питання є в умові.

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt