Форум Всеукраїнської інтернет-олімпіади NetOI


На форумі обговорюються лише питання, пов'язані з олімпіадою

Ви не зайшли.

#26 2010-11-14 14:02:30

Dim_ov
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 312
Вебсайт

Re: GearSet

shoa169 написав:

LeonID написав:

... я думаю что количество оборотов должно быть минимальным. Относительно понятия совпадения меток, я думаю, автор имел в виду, что общая картина после поворотов шестерен будет неотличимой от первоначальной...

Ты есть для задания [ 3 5 10 5 ] (как на рисунке выше) Вы считаете, что верным будет ответ [ 1 ] ?

Так!
В умові чітко написано, що мітки ОДНАКОВІ. Автор чітко пояснив, що означає "співпасти".

Поза форумом

 

#27 2010-11-15 17:18:59

Bk
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-02
Повідомлень: 21

Re: GearSet

амать холівар
давайте поділимося на команди і поб'ємся
%)

Поза форумом

 

#28 2010-11-16 18:13:28

CUPIDON
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-06-12
Повідомлень: 25

Re: GearSet

Хлопці, а я вам розкажу, як це було. Автор довго-нудно думав, яку б то задачу придумати маленьким діткам для першого туру. І придумав : "Дам я їм шось на НСД". І почав навколо ідеї придумувати і саму задачку. От придумав про шестерні - просто, красиво і навіть практично. Написав 5 коротеньких рядочків коду, десять рядочків генератору тестів(впевнений, побудований на рандомі) і все- задачка готова. І якби не допитлива і розумна дітвора не задала цього питання про якісь підвохи в умові, в ВСІХ(!) пройшла б проста НСД. Але тут автор зрозумів свою помилку, і побіг виправляти авторський розвязок. І тепер, коли, мабуть, половина розвязків здана, десь там за кулісами вже зовсім(ну, не дуже зовсім) інакший авторський розвязок, інакші відповіді на тести. А тим хто здав - нічого іншого не залишається , як робити нові акаунти. Нажаль.

Поза форумом

 

#29 2010-11-16 19:18:58

Bk
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-02
Повідомлень: 21

Re: GearSet

не буду я робити новий акаунт!
я нічого не намагаюся комусь довести а просто для себе розвязую завдання
помилка автора буде на його совісті, якщо він зробить як казав КУПіДОН

Поза форумом

 

#30 2010-11-18 15:02:40

Боднар В.Г.
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-03
Повідомлень: 17

Re: GearSet

Bk написав:

...я нічого не намагаюся комусь довести а просто для себе розвязую завдання...

і правильно робите, тому що все, що написав CUPIDON, є лише витвором ЙОГО бурхливої фантазії. І не більше!!!

З повагою та найкращими побажаннями Боднар В.Г, автор задачі.

Поза форумом

 

#31 2010-11-18 16:51:30

Depool
Новий користувач
Звідки: Дніпропетровськ
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 15

Re: GearSet

Звертаюсь до автора задачі!

Ви багато чого вже написали в цій темі, проте так і не дали чіткої відповіді на питання, яке задавалось кількома учасниками обговорення: чи можуть шестерні в яких парна кількість зубців зробити півоберта, або ж кількість обертів кожної шестерні має виражатись цілим числом?

Я не заперечую коректності умови задачі, проте не для всіх вона зрозуміла, в мене і багатьох інших виникло питання, тому прошу Вас дати чітку відповідь на нього.

Дякую!


Всегда выбирайте самый трудный путь - на нем вы не встретите конкурентов

Поза форумом

 

#32 2010-11-18 19:14:11

LeonID
Новий користувач
Зареєстрований: 2008-12-09
Повідомлень: 160

Re: GearSet

... Як це шестерня може зробити пів-оберта? Це ж ШЕСТЕРНЯ!!!

Поза форумом

 

#33 2010-11-18 19:48:16

Присяжнюк А.В.
Новий користувач
Звідки: Бердичів СЗОШ 17
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 140
Вебсайт

Re: GearSet

Ще на початку теми пропонувалось перефарбувати одну зі стрілочок на малюнку в умові, наприклад, так:
http://ib1.keep4u.ru/s/2010/11/18/8a/8a13de38f83cd45e896fb0e02ae5a3ed.jpg
І всі подібні питання давно б зникли... Тоді дійсно все "знову ставало б на свої місця", у тому числі і спокій автора та учасників... smile


Права на ошибку не имеет тот, кто ничего не делает...

Поза форумом

 

#34 2010-11-18 21:18:10

Зевс
Новий користувач
Зареєстрований: 2009-11-03
Повідомлень: 62

Re: GearSet

Присяжнюк А.В. написав:

Ще на початку теми пропонувалось перефарбувати одну зі стрілочок на малюнку в умові, наприклад, так:
http://ib1.keep4u.ru/s/2010/11/18/8a/8a … e5a3ed.jpg
І всі подібні питання давно б зникли... Тоді дійсно все "знову ставало б на свої місця", у тому числі і спокій автора та учасників... smile

А Вы уверены, что именно так это условие понимает автор? Ведь тогда метки уже не будут одинаковые, как написано в условии. Этот вопрос остается не ясным.

Поза форумом

 

#35 2010-11-18 21:47:20

Depool
Новий користувач
Звідки: Дніпропетровськ
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 15

Re: GearSet

Присяжнюк А.В. написав:

Ще на початку теми пропонувалось перефарбувати одну зі стрілочок на малюнку в умові, наприклад, так:
http://ib1.keep4u.ru/s/2010/11/18/8a/8a … e5a3ed.jpg
І всі подібні питання давно б зникли... Тоді дійсно все "знову ставало б на свої місця", у тому числі і спокій автора та учасників... smile

Ваш коментар прояснює ситуацію, проте я згоден з Зевсом: для впевненості хотілся б побачити коментар автора з цього приводу.


Всегда выбирайте самый трудный путь - на нем вы не встретите конкурентов

Поза форумом

 

#36 2010-11-18 22:03:29

Присяжнюк А.В.
Новий користувач
Звідки: Бердичів СЗОШ 17
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 140
Вебсайт

Re: GearSet

Depool написав:

Присяжнюк А.В. написав:

Ще на початку теми пропонувалось перефарбувати одну зі стрілочок на малюнку в умові, наприклад, так:
http://ib1.keep4u.ru/s/2010/11/18/8a/8a … e5a3ed.jpg
І всі подібні питання давно б зникли... Тоді дійсно все "знову ставало б на свої місця", у тому числі і спокій автора та учасників... smile

Ваш коментар прояснює ситуацію, проте я згоден з Зевсом: для впевненості хотілся б побачити коментар автора з цього приводу.

Цілком з Вами згоден. Оскільки дійсно, у противному випадку слід було б в умові утчонити, що значить "співпасти", якщо обидві стрілочки одного кольору (у гарному контр-випадку на малюнку наведеному учсником) співпали, але при цьому стрілочки помінялись місцями. А якщо ліва стрілочка стала правою, а права - лівою, то чи означає, що вони знову співпали, адже кожна з них поміняла свій напрям...
Приклад наведений учасник на мою думку гарний і дуже.
Дати відповідь за автора я не можу, хоча й сам хочу її почути. Думаю, що вона прозвучить відразу по завершенню першого туру.
Якщо ж автор мав не те, що я відобразив на рисунку з "різнокольоровими" стрілочками - то я наперед вибачаюсь перед іншими, що можливо ввів когось в оману... smile
Так що я також чекатиму разом з іншими відповіді на питання, оскільки практична більшість учасників розвязки вже відправила і їм вже також не залишається нічого, як чекати.
Так що - "будем ждать-с..."


Права на ошибку не имеет тот, кто ничего не делает...

Поза форумом

 

#37 2010-11-18 23:50:24

Боднар В.Г.
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-03
Повідомлень: 17

Re: GearSet

Присяжнюк А.В. написав:

...А якщо ліва стрілочка стала правою, а права - лівою, то чи означає, що вони знову співпали, адже кожна з них поміняла свій напрям...

Замість конкретної відповіді  "Так" або "Ні", пропоную провести простий експеримент з використанням підручних матеріалів:

1. Візьміть чистий аркуш паперу формату А-4 (або інший прямокутної форми). Накресліть діагональ. На кінцях діагоналі побудуйте ОДНАКОВІ стрілочки ОДНОГО кольору, кожназ яких буде напрямлена до "свого" кінця діагоналі, тобто, в протилежні сторони (як на другій шестерні);
2. Положіть аркуш на стіл, приколіть булавкою посередині діагоналі і попросіть когось стороннього повернути аркуш кілька разів на 180 градусів, а самі в цей час вийдіть до іншої кімнати;
3. Повернувшись назад, спробуйте визначити, аркуш здійснив ціле число обертів, чи ціле число пів-обертів? Чи можна це визначити? Що з цього слідує?

Надіюсь, що провівши такий експеримент (реальний чи віртуальний) всі учасники знайдуть відповіді  на свої питання.

З повагою та найкращими побажаннями
Боднар В.Г, автор задачі.

Поза форумом

 

#38 2010-11-19 10:24:20

Присяжнюк А.В.
Новий користувач
Звідки: Бердичів СЗОШ 17
Зареєстрований: 2005-11-19
Повідомлень: 140
Вебсайт

Re: GearSet

Боднар В.Г. написав:

Замість конкретної відповіді  "Так" або "Ні", пропоную провести простий експеримент з використанням підручних матеріалів:

1. Візьміть чистий аркуш паперу формату А-4 (або інший прямокутної форми). Накресліть діагональ. На кінцях діагоналі побудуйте ОДНАКОВІ стрілочки ОДНОГО кольору, кожназ яких буде напрямлена до "свого" кінця діагоналі, тобто, в протилежні сторони (як на другій шестерні);
2. Положіть аркуш на стіл, приколіть булавкою посередині діагоналі і попросіть когось стороннього повернути аркуш кілька разів на 180 градусів, а самі в цей час вийдіть до іншої кімнати;
3. Повернувшись назад, спробуйте визначити, аркуш здійснив ціле число обертів, чи ціле число пів-обертів? Чи можна це визначити? Що з цього слідує?

Надіюсь, що провівши такий експеримент (реальний чи віртуальний) всі учасники знайдуть відповіді  на свої питання.

З повагою та найкращими побажаннями
Боднар В.Г, автор задачі.

Дякую за змістовну відповідь, але тут є кілька важливих моментів, які унеможливлюють використання описаного вище аркушу паперу у клітинку.
Поясню чому:
1. У нас повинно бути не один, а як мінімум 2 аркуші - див. умову: (2≤N≤10)
2. У нас повинні бути не стрілочки, а зубики і пази, адже ми маємо справу не с гладкими поверхнями, а з ребристими щільно прилягаючими шестернями.
3. Співпасти повинна не "діагональ" (лінія), а зубик і пазик однієї шестерні, з іншою. Але при цьому і ота "діагональ" ще якимось боком причетна... smile
Ото ж зустрічна порада - спробуйте вирізати з аркушу паперу паперову шестерню і промоделювати вище сказане.
Головне, про що всі чомусь мовчать (?!?), що на першій шестерні (як і на останній) - лише одна стрілочка... smile - у всякому випадку так зображено на рисунку, а як говорить Ю.Я.: "Все що міститься в задачі - є частиної її умови"!

Відредаговано Присяжнюк А.В. (2010-11-19 10:25:13)


Права на ошибку не имеет тот, кто ничего не делает...

Поза форумом

 

#39 2010-11-19 16:36:18

Depool
Новий користувач
Звідки: Дніпропетровськ
Зареєстрований: 2009-11-29
Повідомлень: 15

Re: GearSet

Боднар В.Г. написав:

Присяжнюк А.В. написав:

...А якщо ліва стрілочка стала правою, а права - лівою, то чи означає, що вони знову співпали, адже кожна з них поміняла свій напрям...

Замість конкретної відповіді  "Так" або "Ні", пропоную провести простий експеримент з використанням підручних матеріалів:

1. Візьміть чистий аркуш паперу формату А-4 (або інший прямокутної форми). Накресліть діагональ. На кінцях діагоналі побудуйте ОДНАКОВІ стрілочки ОДНОГО кольору, кожназ яких буде напрямлена до "свого" кінця діагоналі, тобто, в протилежні сторони (як на другій шестерні);
2. Положіть аркуш на стіл, приколіть булавкою посередині діагоналі і попросіть когось стороннього повернути аркуш кілька разів на 180 градусів, а самі в цей час вийдіть до іншої кімнати;
3. Повернувшись назад, спробуйте визначити, аркуш здійснив ціле число обертів, чи ціле число пів-обертів? Чи можна це визначити? Що з цього слідує?

Надіюсь, що провівши такий експеримент (реальний чи віртуальний) всі учасники знайдуть відповіді  на свої питання.

З повагою та найкращими побажаннями
Боднар В.Г, автор задачі.

Цього експерименту можна навіть не проводити, відповідь зрозуміла, дякую!


Всегда выбирайте самый трудный путь - на нем вы не встретите конкурентов

Поза форумом

 

#40 2010-11-19 19:55:31

DiEvAl
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-19
Повідомлень: 9

Re: GearSet

Решил задачу. Откомпилировал в Turbo C++ 3.0. Ответ совпал. Однако, тот же код в онлайн-проверке дает неверный результат: FAILED (Wrong Answer). В чем может быть проблема? Кто-нибудь с таким сталкивался?


По закону Мёрфи, "Объяснение примера" есть только в задачах, условие которых было бы однозначно даже без примеров, а в задачах, где условие неоднозначно, его нет.

Поза форумом

 

#41 2010-11-19 20:25:39

Боднар В.Г.
Новий користувач
Зареєстрований: 2010-11-03
Повідомлень: 17

Re: GearSet

Присяжнюк А.В. написав:

Дякую за змістовну відповідь, але тут є кілька важливих моментів, які унеможливлюють використання описаного вище аркушу паперу у клітинку.
Поясню чому:
1. У нас повинно бути не один, а як мінімум 2 аркуші - див. умову: (2≤N≤10)
2. У нас повинні бути не стрілочки, а зубики і пази, адже ми маємо справу не с гладкими поверхнями, а з ребристими щільно прилягаючими шестернями.
3. Співпасти повинна не "діагональ" (лінія), а зубик і пазик однієї шестерні, з іншою. Але при цьому і ота "діагональ" ще якимось боком причетна... smile
Ото ж зустрічна порада - спробуйте вирізати з аркушу паперу паперову шестерню і промоделювати вище сказане.

Шановний Анатолію Васильовичу, запропонований "експеримент" покликаний допомогти учасникам олімпіади розібратись з двома мітками, нанесеними на одній шестерні. Для цього достатньо одного аркуша. Далі (тут я з Вами повністю погоджуюсь), корисно було б роздрукувати рисунок, вирізати "шестерні", розкласти на столі і крутити, поміняти порядок розміщення "шестерень" і знову крутити…

Головне, про що всі чомусь мовчать (?!?), що на першій шестерні (як і на останній) - лише одна стрілочка... smile - у всякому випадку так зображено на рисунку, а як говорить Ю.Я.: "Все що міститься в задачі - є частиної її умови"!

Перша і остання шестерні знаходяться в зачепленні лише з однією сусідньою шестернею, тому на них нанесено по одній мітці, решта шестерень – з двома, відповідно на них нанесено по дві мітки.

З повагою та найкращими побажаннями
Боднар В.Г, автор задачі.

Відредаговано Боднар В.Г. (2010-11-19 20:30:20)

Поза форумом

 

Нижній колонтитул

Powered by Likt
© Copyright 2002–2009 Likt